BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

En kısa ömürlü yıldız kaç yıl yaşar?

Galaksideki en kısa ömürlü yıldız “Mavi süperdev (Blue Supergiant)”. Yakıtını oldukça çabuk tüketen yıldızın her biri sadece 10 milyon yıl yaşıyor. Yıldızın 50 bin derecedeki yüksek yüzey sıcaklığı, yıldıza mavi bir renk veriyor ve onu güneşten 100 kat daha büyük yapıyor.

Elektrik üreten yılan balıkları

Brezilya ve Guyana nehirlerinde yaşayan elektrikli yılan balıkları, dünyadaki en elektrikli balıktır. Uzunlukları 1,8 metreyi bulan yılan balıkları, piranaların akrabasıdır. Elektrik üreten kısımları 2 çift dikey organdan oluşuyor ve balıkların tüm vücudu elektrik yüklü. 650 voltluk elektrik veren bu yılan balıkları, avını hareketsiz hale getiriyor. Bu miktardaki elektrik bir insanı bile sersemletecek kadar güçlüdür.

2200 yılında dünya nüfusu ne kadar olacak?

Dünya nüfusu dengelendiğinde 2200 yılında yeryüzünde yaşayacak olan insan nüfusu 10 milyar olacak

Niçin üzülünce başımızı ellerimizin arasına koyarız?

“Şifalı elleri” savunanlar, ellerin şifa gereken yere gittiğini iddia ediyorlar. Daha somut bir ipucu, canı yanan çocukların sıklıkla başlarını ellerinin arasına koyması gerçeğinden geliyor. Bu ise durumu bilmek istememek ya da hatta travmatik olayın yaşandığına inanmak istememek şeklindeki olaylardan kaçış anlamına geldiğini savunuyor.

Yaban arıları, bal arılarını nasıl köleleştirir?

Yaban arıları yağmacıdır ve bal arılarını hedef alan birkaç türü vardır. Yabanarısı (Philanthus triangulum), uzman arı avcısıdır ve hatta havada asılıyken yakalayabilirler. Sıklıkla, avcı arı yalnız bir arı çiçeğe konduğunda saldıracaktır. Yabanarısı, göğsünün alt tarafını sokarak avını felce uğratıyor. Kendi yiyeceği için bal arısını kullanmasının yanında, dişi yabanarısı, kendi larvalarını beklemek için lavra başına 3-6 arası bal arasını yakalar. Paralize ettikten sonra birkaçını yerde açılmış küçük bir odaya yumurtalarla birlikte bırakırlar. Arılar daha sonra larvalar için besin oluştururlar.

ENGLİSH

Few years, the shortest-lived stars live? Electricity producing fish snake .. What will be the world’s population in 2200? Put our hands in the beginning of why we are upset? Here are the answers …

Few years, the shortest-lived stars live? The short-lived stars in the galaxy “Blue süperdev (Blue Supergiant)”. Each of the stars of the fuel consumed very quickly in only 10 million lives. Star’s 50-thousand degrees of high surface temperature, the star of a blue tint from the sun, and it is 100 times larger.

Guyana and lived in the river to generate electricity Brezilya electrical snake snake fish, is the world’s most electric fish. Length of 1.8 meters to find the snake fish, is a relative of the piranha. Electricity generating and part 2 consists of double vertical organ of the body of the fish live. This 650-volt power snake fish, are hunting the immobilization. This amount is as powerful as electricity to a person even giddy.

What will be the world’s population in 2200? World population is balanced in 2200 the people who will be living on the earth’s population will be 10 billion

Put our hands in the beginning of why we are upset? “Şifalı hands” defense that is going to need healing hands are claiming. A more concrete clues, the children often hurt in the beginning to put their hands comes from the truth. This is not to want to know the situation or not want to believe even experienced traumatic events as events in the defense of the means to escape.

Wild bees and how honey bees makes a slave? Wild bees and honey bees and predatory species of the target area has a few. Wasp (Philanthus triangulum), a bee expert, and the hunter can catch even when hanging in the air. Often, hunters will attack when put into flower a bee bee alone. Wasp, into the bottom of the chest suffered by polio are on the hunt. Apart from food for their own use the honey bee, the female wasp, waiting for their larvae, honey between 3-6 per Lavra catches. Was opened after several paralizi a small room where eggs are left with. Then provide nutrients for the bee larvae.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. “Millete hizmet etmek istiyorsan, elinden gelen işle başla…” İsmail Bey Gaspıralı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂