BİYOMETRİK PASAPORTLAR İÇİN e-pasaport WEB SİTESİ HAZIR!

Biyometrik pasaportlarla ilgili olarak hazırlanan e-pasaport web sitesi bugünden itibaren hizmete sunuldu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan duyuruda, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma sonucunda biyometrik özelliklere sahip e-pasaportların 1 Haziran 2010’dan itibaren kullanıma sunulacağı hatırlatılarak, vatandaşların e-pasaport başvurularını Türkiye’de 81 il ve 111 ilçe emniyet müdürlükleri, yurt dışında ise bağlı bulundukları konsolosluklara yapabilecekleri bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı, e-pasaport uygulaması konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan web sitesinin adresinin www.epasaport.gov.tr olduğunu ve sitenin bugünden itibaren hizmete sunulduğunu da açıkladı.

Söz konusu site üzerinden iletilecek bilgi taleplerinin mümkün olan en kısa sürede yanıtlanacağı belirtilerek, bu konuda olabilecek bütün soruları yanıtlamak ve ayrıca randevu taleplerini karşılamak amacıyla kurulan e-pasaport çağrı merkezinin de 15 Mayıs 2010’da hizmete gireceği kaydedildi.

Vatandaşlar e-pasaport çağrı merkezine (216) 4443020 nolu telefondan ulaşabilecek.

E-pasaport başvurusu için 23 Mayıs 2010 tarihinden itibaren www.epasaport.gov.tr sitesi üzerinden veya e-pasaport çağrı merkezinden randevu talebinde bulunmak da mümkün olabilecek.

ENGLİSH

Biometric passport, e-passports prepared in connection with the web site was launched today from the service.

Ministry of Foreign Affairs announced that the Interior and Foreign Ministry jointly by the work carried out as a result of the biometric features e-passports June 1 from 2010 available will remember, citizens’ e-passport applications in Turkey, 81 provincial and 111 district police offices abroad are connected they are able to do with the consulate said.

Ministry of Foreign Affairs, e-passport application, was prepared to inform citizens about the web site address and the site of the www.epasaport.gov.tr was also announced that starting today, was put into service.

That site, transmitted over the data requests as possible in the shortest time response will be by indicating, in this regard may be all to answer questions and also appointment to meet the objectives established by the e-passport call center in May 15th 2010 and enter service will be saved.

E-passports to citizens of the call center (216) 4.44302 million allocated to us from the phone.

To apply for e-passport from the date of May 23, 2010, or via e-passport www.epasaport.gov.tr site call center may be possible to request an appointment.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

  1. Kendi varlığını bile amacına feda edebilen insan iradesine karşı hiçbir şey direnemez. Benjamin Disraeli

  2. Konuşmaya değer olanlarla konuşmazsan,insanları yitirirsin. Konuşmaya değer olmayanlarla konuşursan, sözcükleri yitirirsin. Bilenler ne insanları yitirirler, ne de sözcükleri… Konfüçyus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂