BİTKİSEL ÖKSÜRÜK ŞURUBU

Kekik, meyan kökü ve anason, mukus tıkanıklığını gevşetir ve solunum yollarını rahatlatır. Bal ise mukus salgısını sulandırır, şurubun bozulmasını engeller ve tahriş olmuş boğazları yatıştırır. Öksürük krizlerine iyi gelecek daha kuvvetli bir şurup için, güçlü sakinleştirici etkisi olan, yabani kara kiraz ağacı kabuğu da ekleyin.

MALZEMELER:

1 çorba kaşığı anason

1 çorba kaşığı kuru meyan kökü ( arzu edilirse )

1 çorba kaşığı kuru kara kiraz ağacı kabuğu

1 çorba kaşığı kuru kekik

250 ml bal

HAZIRLANIŞI:

Anason, meyan kökü ve yabani kiraz ağacı kabuğunu, ağzı kapalı bir kaptaki suyun içinde 15 dakika süreyle kaynatın.

Ateşten alıp kekik ilave edin. Ağzını kapayıp oda sıcaklığına gelene kadar soğumaya bırakın. Süzün ve bal ilave edin. Gerekirse hafifçe ısıtarak balı eritin.

Buzdolabında ağzı kapalı bir kavonozda üç ay muhafaza edebilirsiniz. Öksürüğünüzü yumuşatmak için ihtiyaç duydukça bir tatlı kaşığı alın.

ENGLİSH

 

herbal cough syrup

 

Thyme, licorice root and anise, mukus congestion, and the relaxation of the respiratory tract rahatlatır. Bal is the mukus water secretion, prevent the distortion of syrup and throat became irritated and calms. Cough syrup for a stronger future crisis good, strong sedative effects, which include wild black cherry tree shell.Materials:

1 tablespoon anise

1 tablespoon dry licorice root (not desirable)

1 tablespoon dry black cherry shell

1 tablespoon dry thyme

250 ml honey

Preparation of:

Anise, licorice and wild cherry tree root shell, the mouth of the water in a closed container for 15 minutes to boil.

Add the thyme from fire. Close your mouth and leave to cool until room temperature. Strain and add honey edin. If necessary, heat gently to dissolve the honey.

A closed mouth in the refrigerator can be kept kavonozda three months. As the need to soften your cough to be a dessert spoon.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Hiçbir şey, tamamlanmamış bir görevi sürdürmeye çalışmak kadar zor ve yorucu değildir. William James

  2. Anladım ki insanlar: Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar… Oysa ki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar. Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar..! Şems-i Tebrizi

  3. Kendini yönet, dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin. Platon

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂