BİTKİSEL ÖKSÜRÜK ŞURUBU HAZIRLANIŞI

1. Anason, meyan kökü ve ( arzu edilirse ) yabani kara kiraz ağacı kabuğunu, ağzı kapalı bir kapta suyun içinde 15 dakika süreyle kaynatın.

2. Ateşten alıp kekik ilave edin. Ağzını kapayıp oda sıcaklığına gelene kadar soğumaya bırakın. Süzün ve bal ilave edin. Gerekirse hafifçe ısıtarak balı eritin.

3. Buzdolabında ağzı kapalı bir kavanozda üç ay muhafaza edebilirsiniz. Öksürüğünüzü yumuşatmak için ihtiyaç duydukça bir tatlı kaşığı alın.

ENGLİSH

herbal cough syrup

1. Anise, licorice root, and (if desired) of wild black cherry tree bark, the mouth of the water in a closed container for 15 minutes boil.

2. From fire and add thyme. Close your mouth and allow to cool until room temperature. Strain and add honey. Melted by heating gently if necessary, then honey.

3. In a sealed jar in the refrigerator can be kept for three months. As the need to soften your cough taken a teaspoon.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir. Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir. Martin Luther King

  2. Bu cd gerçekten de önemli diye düşünüyorum, beraberinde sağlığımızı da korumamızı sağlayacak..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂