Çarşamba , Mart 3 2021

BİTEN AŞK MÜZESİNİ ZİYARET ETTİNİZ Mİ?

Aşk… Aşk için söylenmiş ne kadar çok şey var. Küçüklüğümüzde aşkı “Şıpsevdi” sakızlarının içinden çıkan kâğıtlardan öğrendik. Kimisine anlam verdik, kimisini çözemedik.

Ama “AŞK NE GÜZEL ŞEYMİŞ” dedik…

– Bizi güldüren
– Yaşama bağlayan
– Hayatımıza anlam katan…

Zaman geçtikçe hayatın garip olduğunu, aşkın hayattan daha da garip olduğunu öğrendik.

Büyüdük… O çok güzel şeyin “Aşk’ın”, nasıl acı verebileceğini de tecrübe ettik. Ayrılık…
Evet, ayrılık vakti gelip çattığında ondan daha büyük bir acı yoktur diye düşünürüz çoğu zaman…

Kalbinizin ortasına bir dinamit mi yerleştirildi? Yoksa gözyaşlarına mı boğuldu kalbiniz? Sorgusuz sualsizce infaz mı edildi? Ya da “artık istemiyorum” diyerek size iade mi edildi?

Gidenin ardından uzaklara dalıp kalırız çoğu zaman, çoğu zaman ise gözyaşlarımıza engel olamayız.

Pijamalara sarılıp yatmalar… Hala onun kokusu var’lar… Birlikte çektirilmiş fotoğraflara bakıp uzun uzun iç çekmeler… “tüh be”ler… “yuh bana”lar… “Ama biz farklıydık”lar… Bazen de yalan yere söylenen kendimizin bile inanmadığı “aman boşver”ler…

Radyoda çalan bir şarkıdır zaman zaman özleminizi depreştiren, ya da son kez birlikte geçtiğiniz bir sokak lambasının altından tek başına geçiyor oluşunuz… Filmde gördüğünüz bir sahne hatırlatır bazen, bazense eski sevgilinizin cep telefonu melodisinin aynısını duymanız…

“AYRILIK ZORDUR” Ama ayrılık sonrası süreç daha da zordur…

Bu süreci herkes farklı biçimlerde yaşar. Kimisinde kısa sürer, kimisinde ise yıllar…
En zoru ise eski sevgiliden kalan eşyalardan kurtulmaktır. Atsanız atılmaz, satsanız satılmaz. Eee gözünüzün önünde dursa da olmaz.

İşte buna çözüm olarak “BİTEN AŞKLAR MÜZESİ” doğdu!

Amacımız, eski sevgilinizden size kalan bir takım eşyaları hayatınızdan çıkartmanıza yardımcı olmak.

Şimdi paylaşma vakti… Atamadıklarımızı, satamadıklarımızı, hatırladıklarımızı, anılarımızı, kırgınlıklarımızı, özlemimizi, öfkemizi paylaşma vakti…

Gidenin ardından, bize kalan nesneleri bir kutuya saklayıp, rafa kaldırmaktansa… Neden bunları paylaşmayalım.

Çünkü hepimiz biliyoruz ki, o kutu raftan defalarca çıkartılacak ve içindekilere bakılarak iç çekilecek. En azından ilk dönemlerde… Sonrasındaysa tozunu bile almayı unuttuğunuz bir köşede kaderine terk edilecek.

www.bitenasklarmuzesi.com da sadece hikâyeleri okumak istiyorsanız, üye olmanıza gerek yok. Ancak paylaşımda bulunmak istiyorsanız, üyelik gerekmektedir. Üyelik tamamen bedelsiz olup, tek istenen bir rumuz ile sitemize giriş yapmanızdır.
Bir de tabii ki sizi ifade eden bir avatar seçmeniz.

Neler var neler?

Sitenin ana sayfasındaki sergi bölümünde en fazla beğenilen 5 hikaye görüntüleniyor.
Aynı zamanda, ana sayfa editörden köşesini, en çok okunanları, yorumları ve duyuruları da takip etmek mümkün…

Üyeler 3 kategoride paylaşım yapabiliyor:
– Arta kalanlar
– Başlamadan bitenler
– Hikâyeni anlat

Arta kalanlar

o Eski sevgilinizden kalan eşyalar, hikayeleri ve 3 adet fotoğrafları ile birlikte siteye yükleniyor.
o Yükleme yapıldığı sırada 3 seçenekten biri işaretleniyor.
o Satışa, takasa, bağışa elverişli
o Eğer satışa elverişli ya da takasa elverişli olarak işaretlendiyse, bunu hikayeyi okuyan diğer üyeler görebiliyor ve ürünü satın almak ya da kendi ürünü ile takas etmek için irtibata geçmeleri e-mail aracılığı ile sağlanıyor.

Başlamadan bitenler

o Her ilişkide başlayıp bitecek değil ya… Bazen ha başladı ha başlayacak derken, başlamadan bitiverirler. Ama yine de iz bırakırlar. Bu bölümde de biraz daha platonik aşklar paylaşılıyor.
o Eğer üyelerin elinde kalan bir obje varsa, isteklerine bağlı olarak fotoğrafını yükleyebiliyorlar.
o Fotoğrafı yüklenen obje varsa, arta kalanlarda olduğu gibi, satış, takas ve bağış seçenekleri kullanılabiliyor.

Hikayeni anlat

o Ayrılıklar ardından bir obje kalması da şart değil, değil mi? Anılarımız, kızgınlıklarımız, kırgınlıklarımız, öfkemiz, özlemimiz… Bazen şair olma yeteneğini keşfimiz kalır, bazense zamanında söylenmemiş kelimeler… Burası “içini dök köşesi”. Sadece bir başlık ve hikâyesi…

Her bir kategoride yer alan hikâyelere diğer üyeler yorumlarını yazabiliyorlar. Hatta her hikayenin alt kısmında yer alan 4 farklı buton ile hikayeyi yazan üyemizin “acısını paylaşabiliyor”, gönderilen hikayede göndereni haksız bulduysa “bir de o vurabiliyor” ya da kişinin düşüncelerine aşık oldu, “aşk teklif edebiliyor” veya “hadi ben de birşeyler yazayım” diyerek arta kalanını yollayabiliyor.

Bu sayede diğer üyeler de en fazla acısı paylaşılan ve en fazla vurulanları da siteden takip edebiliyor.

Sitede yer alan bir hikayeyi üyelerimiz beğendiyse, hikayenin altında yer alan ikonlar aracılığı ile Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerindeki kendi sayfasına gönderebiliyor.

Üyeler “Aşka dair” yazdıklarını “Bize ulaşın” bölümünden gönderebilirler ve editörlerin onayından sonra Editörden bölümünde yayınlanabilir.

www.bitenasklarmuzesi.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Biten bi ilişkinin ardından üzülüp ağlamakdansa bu çalışma ile yeni ilişkilere daha sağlıklı başlamak daha kolay olur inş.

  2. beyinin egzersiz yapmaya koşullandırması hem yapılan işin devamlılığını sağlıyacaktır hemde daha zevkli kılacaktır bu işi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂