Çarşamba , Nisan 24 2019
Ana Sayfa / Sağlık / BİR AYDA SIMSIKI BİR KARIN HAYAL DEĞİL

BİR AYDA SIMSIKI BİR KARIN HAYAL DEĞİL

Haydi itiraf edelim; dergi kapaklarındaki kadınların dümdüz ve hafif kaslı karınlarına her zaman özenmişizdir. Hepimizin içinde biraz da olsa, onlar gibi sımsıkı bir karna sahip olma isteği vardır.

Onların özel eğitmenleriyle düzenli çalıştığına, günün büyük bir bölümünde spor yaptıklarına inanırız ve kendimizi avuturuz. Haydi gelin, mazeretlere bir son verelim. Bizim de sıkı bir karna sahip olmamamız için ortada bir neden yok!

İşte size 4 haftalık reçete…

1. Crunch
Matın üzerine sırtüstü uzanın ve sırtınızı yere tamamen yerleştirin. Ellerinizle başınızın arkasından ensenizi kavrayın. (Bir diğer versiyonunda ellerinizi önde göğsünüzün üzerinde çapraz kavuşturabilirsiniz.) Şimdi bacaklarınızı dizden kırarak yukarı kaldırın (A), yukarıda tek bir noktaya bakarak ve çenenizi) gövdenizden uzaklaştırmadan gövdenizi yukarı doğru çekin (B). Hareketi, bacaklarınızı kaldırmadan, yere uzatarak da yapabilirsiniz. Hareketi 12’şer tekrardan oluşan 3 set halinde yapın.

2. Bosu üzerinde karın sıkılaştırma
Bosunun üzerine kalçanızı koyun ve dengeli bir şekilde oturun. Elleriniz yanda, sıkı sıkıya bosuyu tutun. Gövdeyi belden kontrollü bir şekilde çok hafif geriye alın. Dizler de yine çok küçük bir açıyla bükülü olmalı. Mide kaslarınızı sıkarak dizlerinizi geriye doğru çekerken, gövdenizi de ileri doğru itin. Mide bölgenizdeki alt ve üst kaslarını oluşturan bu egzersizi 12’şer tekrardan oluşan 3 set halinde yapın.

3. Çapraz crunch
Eller baş arkasında olmalı ve kırılmış olan dirsekler dışa, yanlara bakmalı. Bacaklarınızı dizden kırarak yukarı alın. Bir bacağınızı ileri doğru uzatırken, diğerini çaprazındaki dirseğinize değdirmeye çalışın. Fakat egzersizi yaparken dirseklerinizi görmemeye çalışın. Yön değiştirerek egzersizi tamamlayın. Karın kaslarının hemen hepsini çalıştıran bu egzersizi, istediğiniz her yerde yapabilirsiniz. Egzersizi 12’şer tekrardan oluşan 3 set halinde yapın.

4. Bodybar crunch
Zorluk derecesi biraz daha yüksek, ancak çok etkili bir egzersiz olan “bodybar crunch” için önce kollarınızı başınızın arkasına uzatın ve barı arkada tutun. Ayakları yerden çok az yukarı (bir kaç karış kadar) kaldırın (A). Barı ön tarafa doğru hareket ettirirken, ayaklarınızı da kendinize doğru çekin ve orta noktada buluşturun (B). Egzersizi 12’şer tekrardan oluşan 3 set halinde yapın.

ENGLİSH

Come on, let’s admit, the women’s magazine covers straight and slightly muscular stomach always encouraged’ve made. In all of us, albeit slightly, as they request to have your wife has a very tight.

They regularly works with private instructors, a large part of the day in the sport and we believe we’ll console ourselves. Come on, let’s put an end to excuses. We have also a tight stomach in the middle no reason to not have to!

Here are just a 4-week prescription …

1. Crunch
Lie down on the mat and your back in backstroke place entirely. Grasp your head with your hands behind your neck. (In another version of your hands before you can reach the cross on your chest.) Now break your legs from the knee to remove the above (A), above, looking at a single point, and your jaw) away from your body without your body upward pull (B). Movement, without lifting your legs, you can also extend the ground. Movement consisting of 3 sets in again, do 12’şer.

2. Post a tightening on the abdomen
In a balanced way and place your hips on Bosunun sit down. Hands on side, hold tight bosuyu. Body in a controlled way from the waist slightly taken back. Still a very small angle at the knees should be bent. Stomach muscles squeeze your knees when taking a backward, your body also push forward. Forming the upper and lower muscles in your stomach, this exercise in 3 sets consisting 12’şer do again.

3. Cross crunch
Must be hands behind head and elbows that have been broken out, side should look. Taken up by breaking your leg from the knee. Extend your leg forward, while the other one try to touch your elbows on the cross. But try not to exercise while on your elbow. Complete the exercise by changing the direction. Almost all of the abdominal muscles, this exercise is running, you can do anywhere. Exercise consisting of 3 sets in again, do 12’şer.

4. Bodybar crunch
Slightly higher degree of difficulty, but very effective exercise, the “bodybar crunch” into the back of your head before you extend your arms and hold the bar in the back. Few feet from the ground up (a few mixed up) remove (A). You are moving bar on the front feet to pull yourself and meet at the middle point (B). Exercise consisting of 3 sets in again, do 12’şer.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Milyoner seti aldım. Bakalım bi milyoner gibi düşünebilecekmiyim:) Bugün başlıyorum seansa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by