BİOKAVİTASYON NEDİR?

Düşük frekanslı ultrason teknolojisi ile yağ hücrelerini parçalayan bir cihazdır. Uygulama yapılan alanlarda mevcut yağ hücrelerinin zarlarını parçalar. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar, vücudumuzda “serbest yağ asitleri” olarak dolaşıma katılır, yani kullanılabilir hale gelir. Bu dönemde düşük yağlı diyetle beslenip, egzersiz uygulayarak bu kullanılabilir yağ parçacıkları enerjiye çevrilir ve incelme gerçekleşir. Bu uygulama sırasında diğer doku ve organlar zarar görmez.

Nasıl uygulanır?
Uygulama yapılacak bölge önceden belirlenir.45 dakikalık bir seansla bölgeye cihaz uygulanır.7 günde bir seanslar tekrarlanır. Uygulama sonunda diyetisyenimiz tarafından hazırlanan düşük yağ içeren özel diyet programı kişiye verilir.

Kaç seans uygulanır ?

Ortalama 5 seanslık bir program önerilir. Ancak kişinin gereksinim ve beklentilerine göre bu sayı arttırılabilir.

Diğer yöntemlere göre üstünlüğü nedir?

Her yaş ve her cilt tipine uygulanabilir.
7 günde bir 45 dakikalık uygulama, kişinin günlük aktivitesini engelleyecek bir zaman kaybına neden olmaz. Acısız bir uygulamadır.İstenilen bölgedeki yağların yakılmasını sağlar ve kişinin kendi yağı enerjiye çevrilir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
Kollar, Bacaklar
Dizler ve Diz Üstü
Karın, Bel ve Basen

Klinik çalışmalarda elde edilen verilere göre, her seans sonucunda yapılan ölçümlerde 2-5 cm’lik bir incelme elde edilmiştir.

Çok kilolu kişiler bu yöntemden yararlanabilir mi?
Bölgesel zayıflamada etkin bir yöntem olması nedeni ile çok kilolu kimseler öncelikle bir diyet programı ile ideal kiloya ulaştıktan sonra bölgesel yağlanmalarında kullanılabilir.

İncelen bölgelerde sarkma görülür mü?
Bu yöntem yağ hücrelerini parçalayarak incelmeyi sağlar. Aynı zamanda radyofrekans uygulaması da yaptığından bölgesel toparlanma sağlayarak sarkmayı engeller.

Sadece bayanlarda mı uygulanmaktadır?
Hayır, erkeklerin de problemli bölgelerine uygulanabilir.

Diğer yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?
Kişinin sorunlu bölgesi saptandıktan sonra (selülit derecesi, sarkma miktarı, bölgesel yağlanması gibi) yöntemin etkinliğini arttıran mezoterapi , LPG, pollagen-radyofrekans, pasif jimnastik, sargılama yöntemleri de beraberinde uygulanabilir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Dışadönüklük de başarı için gereklidir.Toplum içinde yaşıyoruz ve dışadönüklük de bu nedenle gereklidir.

  2. Ben de kiloluyum, Belli yaştan sonra metabolizma hızı ister istemez azalıyor. Bu Cd umarım derdime derman olur.

  3. grafik tasarımı içinde faydalı olabilir, çünkü sanatsal bakış açısı kazanmış olunur…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂