Çarşamba , Eylül 15 2021

Bilinçaltını Programlamak

bilinçaltını programlamak ipuçlarıHer duygunun altında mutlaka bir düşünce vardır. Eğer bir kişi kızgınlık duygusu hissediyorsa bunun nedeni kızgınlık duygusu uyandıran bir düşünce olacaktır. Düşüncesini değiştiren insan, duygularını da değiştirebilir. Düşüncelerini kontrol edebilen insan, duygularını da kontrol edebilir.

Kişinin kendisine, başkalarına ya da yasama karşı olumsuz duygularının altında olumsuz düşünceleri vardır. Olumsuz düşünceler ise kişinin geçmiş deneyimleri ya da olumsuz şartlanmaları ile oluşmuştur. Özellikle her gün en az 10 tane olumsuz düşünce ürettiğimizi düşünürsek 20 yasındaki bir insan 73.000 tane olumsuz düşünce üretmiş oluyor. Buna bir de dışarıdan gelen olumsuz iletileri eklersek şayi belki de 10 katına çıkıyor. Bu kadar olumsuz düşünce ile özellikle bilinçaltı negatif verilerle yüklenmiş bir insan modeli çıkacaktır karşımıza. Bu sadece olumsuz duygular yasayan bir insan değil ayni zamanda bilinçaltının gerçeklemesi mekanizması ile hayatini da kısıtlı, olumsuz ve mutsuz geçiren bir insan oluşturacaktır.

Su halde eski olumsuz kalıpları kırmak ve yerine olumlu düşüncelere, imgelere sahip olmak bir insanin yaşamını tamamen değiştirecektir. Olumlu düşünceler, olumlu duyguları beraberinde getirecektir. Kendine ve yasama güvenen, olumlu düşünebilen, canlı pozitif duyguları olan bir insan ise özgür, mutlu ve basarîli olmayı başaracaktır.
Peki eski düşünce modellerini silmek ve yerine yeni olumlu düşünce modelleri koymak için ne yapmalıyız? Bunun bir çok farklı yolu olmasına rağmen herkesin yapabileceği, en kolay tekniklerden biri olumlama yapmaktır. Nasıl yıllarca negatif düşünceler ürettiysek,simdi de pozitif düşünceler üretmeye başlayacağız. Bu çalışma belki biraz zaman alacaktır ama düzenli olarak çalışırsanız sonuçta çok basarîli olacaksınız. Örneğin 30 yaşında bir insan her gün 1 kere suçluluk oluşturucu bir düşünce formu yaşasa bilinçaltı kayıtlarında 11 bin civarı suçluluk kaydı var demektir. O halde bu sayının daha üzerinde suçluluk düşüncesinin karşıtı kabullenme ve bağışlama düşüncesi oluşturduğum zaman artik eski kayıtlar hukukunu kaybedecek, silinecek ve bilinaltinin gerçekleri değişecektir. Demek ki buna göre her gün 100 kere yeni kayıtlar için olumlama yaparsam çalışma ortalama olarak 4 ayda, eğer her gün 400 kere olumlama yaparsam çalışma 1 ayda bitecektir. Elbette bu bir tek olumsuz düşünce formudur ama sadece bunun değişmesi bile yasamda çok şeyi değiştirecektir ve 1 ay sonra diğer çalışmaları da yapmaya başlayabilirsiniz.

bilinçaltını kontrol etmekAşağıda size bu konuda bir rehber veriyorum. Temel bazı negatif düşünce kalıpları ile oluşmuş, duyguları belirledim ve bunlar için olumlama örnekleri hazırladım. Öncelikle en çok hangisine ihtiyacınız olduğuna karar verin ve onunla başlayın. Biri bitmeden diğerine geçmeyin. İstikrarlı çalışma ile mutlaka sonuç alacağınıza inanın. Her bir duygu için her gün en az 1 kere olumsuz bir düşünce ürettiğinizi varsayabilirsiniz. Ancak sizin yaşamınızda çok daha fazla da olabilir. Buna karar verecek olan sizsiniz. Örneğin bir insan suçluluk duygusu için günde bir olumsuz düşünce oluşturduğunu ya da 1 düşüncenin kendisine iletildiğini varsayarken diğeri 10 tane olabileceğini de varsayar. Bu durumda şayi 10 katına çıkar. Bu kararı siz vereceksiniz. Ama sonuçta tam sayıya ulaşamasanız da yaptığınız her olumlama, eski olumsuz düşünce formalarının bir kısmının silinmesini sağlayacaktır ki bu bile yaşamınızda değişimlerin başlamasını sağlayacaktır. Örneğin suçluluk duygusu azalan bir kişi hem is yaşamında hem aile yaşamında daha olumlu ve güvenli olacaktır. Yasam kalitesi artacaktır ve hedeflerine ulaşmasına engel olan bir bağdan kurtulacaktır.

Suçluluk Duygusu için olumlama: Geçmişimi sevgiyle arkamda bırakıyorum, kendimi affediyorum, huzur içindeyim.

Güvensizlik Duygusu: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Kendi değerimi görmeyi seçiyorum. Ben güçlüyüm.

Yasam korkularının olması: Güvendeyim, her şey olması gerektiği gibi, huzur içindeyim

Bağımlıkların olması: Özgür olmayı seçiyorum, geçmişi arkamda bırakıyorum, kendimden zevk alıyorum.

Güçlü öfke duygusunun olması: Kendimi bağışlıyorum, kendimi seviyorum ve kendi iyiliğim için herkesi bağışlıyorum.

İletişim Sorunları: Rahatça konuşuyorum, kendimi anlatıyorum ve insanları anlıyorum.

Başarısızlıklar yasama: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Ben her zaman ve tamamen yeterliyim.

Kendini çirkin bulma: Ben güzelim, değerliyim ve mutlu olmayı seçiyorum.

Kendini pis hissetme: Bedenimi ve zihnimi seviyor ve onaylıyorum. Geçmişi arkada bırakıyorum, ben harikayım.

Konsantrasyon Sorunu: Düşüncelerimi istediğim yerde odaklıyorum ve merkezimdeyim. Her şey yolunda.

Stres: Tamamen gevşiyorum ve rahatlıyorum. Her şey olması gerektiği gibi oluyor. Ben yeterliyim.

Kararsızlık: Ben kararlıyım, kararlarıma sadığım ve kendimi destekliyorum.

Geçmiş saplantısı: Geçmişi bırakıyor ve yeni olanı sevgiyle kabul ediyorum. Her şey benim hayrıma çalışıyor.

Duygusal sorunlar: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Mutlu olmayı seçiyorum ve sevgiyi her yerde buluyorum.

Mükemmellik ihtiyacı: Yaşamımda her şey yeterli ve kendimi seviyorum. Her şey olması gerektiği gibi kolayca oluyor.

Başkalarınca yönetilme: Gücümü geri alıyorum ve kendi kendimi yönetiyorum. Ben özgürüm.

Gereksiz Endişeler: Yasama güveniyorum, yaşamımda her şey yeterli ve her şey yolunda

Elbette bunlardan başka da olumsuz duygu formları olabilir ama temel olarak bunları ele aldım. Sizin hangi konuda daha fazla çalışmaya ihtiyacınız varsa onu seçebilirsiniz.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

 1. Sen yolunda yürü ve bırak ne derlerse desinler… Dante Alighieri

 2. İsteğiniz üzerine GittiGidiyor.Com’ bu ürünler eklenmiştir. portekizce konuşan ülkeler

 3. Serkan bey, turkce ogreniyorum

 4. Bazı arkadaşların da yorumlarında yazdığı gibi, “bu mp3′ü hayatımızdaki veya çevremizdeki diğer insanlara da dinletmemizin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Nitekim, tüm insan ilişkileri karşılıklıdır. en başarılı fotoğraflar

 5. ahhhhh migren günlük yaşantımı alt üst etti.. ilk cinsel deneyim

 6. Buna tanıtımında yazılanlar da dahil. almancadan filipinceye çeviri

 7. çoğu yerde okuduğuma göre bu yöntemle zayıflamanın daha kalıcı olduğunu okumuştum. bunun nedeni de bir kez bilinç altına konlandıktan sonra bilinçaltına yerleşmiş olması. ispanyolca öğrenme

 8. kararsızlığım yüzünden hiçbir işi doğru dürüst başaramıyorum bu da kendime olan güvenimi azaltıyor vajinal fitiller

 9. İnsan Karşısındakinden Neler Bekler? | Kişisel Gelişim https://t.co/qWoCZbRi klitorislerini

 10. “Hatalı Alanlarınız” Wayne Dyer (Israrla öneririm vajinismustan nasıl kurtulabilirim

 11. çok ilgimi çekti.inceledikçe daha da hayran kalıyorum.kesinlikle söylediklerinize inanıyorum..15 ayrı yorum yazdığımızda hediye olarak deneme cd si mi,yoksa satın alabileceğimiz tam sürüm mü gönderiyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂