Bilinçaltı (Subliminal) Gerçeği

mindBilinçaltımızın ne kadar kirletilmiş olduğunun ve bu durumunda günlük yaşamımızı, ilişkilerimizi, sağlığımızı, aşk hayatımızı, parasal durumumuzu ne kadar etkilediğinin acaba farkında mıyız?

Sürekli olarak izlenen diziler, haber programları, koşuşturma ve stresten gelen tükenmişlik, günlük hayatda farkında olmadan diğer insanlardan aldığımız telkinler? Ya geçmiş, ailemiz, ilk aşkımız, öğretmenlerimiz, ergenlik? İşte bilinçaltımızdaki olumsuz izlerden biraz da olsa özgürleşebilmek için bu subliminal MP3 ‘leri hazırlıyoruz.

Bilim adamları her gün bu konuları araştırıp yeni sonuçlarla karşımıza çıkıyorlar. Ortaya çıkan sonuçlar beynimizin ne kadar etkilenebildiğini destekler yönde.

Özellikle subliminal verilen bu telkinler ve öğrenilecek konuların beynin içinde kalıcı yer bulabilmesi için uygulamalar anında dikkatin başka bir şeylere çok yoğun verilmediği anlar olması gerekiyor. Örneğin, uyku öncesi, uyanmaya yakın anlar, istirahat zamanları gibi.

mindBBC NEWS ‘de bu konuda çıkan haber şöyle:
Subliminal imajlar beyin üzerinde etkili.
İngiliz bilim adamlarının bu araştırma sonuçları BBC News’a haber oldu.
İngiliz araştırmacılar, bir insan izlediğinin farkında olmasa bile, subliminal imajları beynin kaydettiğini bildirdi.

Araştırmayı London University College’dan bir ekip yaptı. Beyin faaliyetleri MRI yöntemiyle tarandı. Beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda Subliminal imajları kaydettiği belirlendi.

London University College Kognitif Nörobilim Enstitüsü’nden Dr. Bahador Bahrami, beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda, bu kaynağı bilinçaltının aktiviteye ayırdığını söyledi.

Bu çalışma 7 kişi üzerinde yapıldı. Bu kişilere farkında olmadıkları bir şekilde Subliminal imajlar gösterilirken iki faaliyet yapmaları istendi.

Bunlardan ilkinde, harfler arasından L harfini bulmaları istendi. Diğer faaliyette, daha çok dikkat gerektirecek şekilde Beyaz N ya da Mavi Z harflerini bulmaları istendi.

mindBu çalışma esnasında MRI teknolojisiyle beyin faaliyetleri gözlendi. Sonuç olarak, az dikkat gerektiren faaliyet esnasında beynin, gönderilen subliminal imajı da, kişi bunu gördüğünün farkında olmasa bile kaydettiği ortaya çıktı.

Bu faaliyet beynin Birincil Görme Korteksi adı verilen bölümünde gözlendi.

Bu araştırma sonucu gösteriyor ki beyin, kişi izlediğinin ya da dinlediğinin farkında olmasa da subliminal imajları kaydediyor. Fakat bu çalışmaların daha başarılı olabilmesi için kişinin çok dikkat gerektiren bir iş yapmaması gerekiyor. Beyin böylece kullanılabilecek kapasitesini bilinçaltı aktiviteye ayırıyor.

Bu sebeple subliminal ürünlerimizi günde bir kaç kez dinlemenizi ancak özellikle gece uyumadan önce sabaha kadar tekrar edecek şekilde makul bir ses seviyesinde açmanızı tavsiye ediyoruz.

Bkz

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

4 yorumlar

  1. Başağrısı hayatımı çok kötü etkiliyor,umarım faydası olur.

  2. Hayalsiz hiçbir büyük şey yapılamaz. E. Rusaw

  3. Büyücüler inanç sayesinde, fizikçilerin hakikat sayesinde yaptıklarından daha fazlasını yaparlar. Giordano Bruno

  4. Tek bir başarı vardır. O da istediğiniz şekilde yaşamaktır. Christopher Morley

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂