Perşembe , Haziran 27 2019
Ana Sayfa / Sağlık / BEYİN KANSERİNE YOL AÇAN 2 GEN TANIMLANDI

BEYİN KANSERİNE YOL AÇAN 2 GEN TANIMLANDI

En tehlikeli beyin kanseri türlerinden “glioblastoma”ya neden olan 2 gen tanımlandı.
Columbia, 28 Aralık 2009 15:14

ABD’deki Columbia Üniversitesinde görev yapan bir grup bilim adamı, beyne hızla yayılan bu kötü huylu tümör türüne yol açan genleri belirledi.
Araştırma, glioblastoma hastalarının yaklaşık yüzde 60’ında aktif olan bu iki genin aynı anda etkin hale geldiklerinde beraber çalışmaya başladıklarını ve beyin hücrelerine zarar veren birçok diğer geni harekete geçirdiklerini ortaya koydu.
Bu iki genin aktif olduğu hastaların, hastalığın teşhis edilmesinden sonraki 140 hafta içinde hayatlarını kaybettikleri, bu genlerin aktif olmadığı hastaların yarısının ise bu sürenin sonunda hayatta kaldıkları gözlemlendi.
Uzmanlar, araştırma sayesinde birçok ilaç kullanıp her iki geni de baskı altında tutarak, şu an etkin bir tedavi yöntemi olmayan glioblastoma hastaları için etkili bir tedavi yöntemi geliştirilebileceğini söyledi.kaynak:tgrt haber

ENGLİSH

BRAİN CANCER

Most dangerous types of brain cancer “glioblastoma” or why the 2 gene were identified.
Columbia, December 28, 2009 15:14

Columbia University in the United States working in a group of scientists, quickly spread to the brain that leads to this type of malignant tumor was identified genes.
The research of glioblastoma patients, these two genes are active 60 percent at the same time they began working together when they become active and cause damage to brain cells, many other gene activation was revealed.
These two genes of patients with active disease diagnosed after 140 weeks in they lost their lives, half of these genes are active patients did not survive the end of this period was observed.
Experts, a pharmaceutical research and many thanks also under pressure by holding the two genes currently without an effective treatment for glioblastoma patients develop an effective treatment method can be said

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

  1. Ya mazeretiniz olur yada paranız ikisi bir arada asla olmaz.

  2. bütün cd ler benim için çok faydalı olacak sosyalleşmek süper olacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by