BEYAZ ŞARAP DİŞLER İÇİN ZARARLI

Alman uzmanlar beyaz şarabın dişler için zararlı olduğunu öne sürdü.

Nutritional Research dergisinde çıkan araştırmaya göre, farklı asit içeriklerine sahip şaraplar arasında en kötüsüne sahip beyaz şarap, taş minesine daha çok zarar veriyor. Bu noktada beyaz şarabın kalitesi ya da içerdiği alkol değil, sertlik derecesi ve dişle temas süresi kilit rol oynuyor. Aynı zamanda peynir yemek ise bu besin maddesi kalsiyum açısından zengin olduğu için, şarabın dişe vereceği zararın etkilerini azaltıyor.

Johannes Gutenberg Üniversitesinden uzmanlar, bu tezlerini kanıtlamak için bir yetişkine ait dişi beyaz şarap içinde bir gün bekletti. Deneyin sonunda diş minesinin yüzeyindeki kalsiyum ve fosforun 60 mikrometre kadar aşındığı tespit edildi.

Uzmanlar, içkiden sonra dişler fırçalansa bile dişin yıllarca böyle bir etkiye maruz kalmasının mineye verdiği zararı azaltmadığına dikkati çekti. Öte yandan, dişin aşırı fırçalanmasının da işleri daha kötü yaptığı ve mineye yine zarar verdiği belirtildi.

Profesör Damien Walmsley, bir kadeh beyaz şarabın yemekte içilmesini; en az yarım saat geçtikten sonra dişlerin fırçalanmasını tavsiye ediyor.

21.10.2009
Kaynak : AA

ENGLİSH

white wine bad for teeth
German experts are harmful to the teeth of white wine claimed.

Nutritional Research in the journal according to the research, with different acid content among the worst with a white wine, wine, more damage to the stone is mine. At this point, the quality of white wine contains alcohol or not, hardness degree and duration of tooth contact plays a key role. At the same time that food is cheese, calcium-rich food because the wine is reducing the effects of the tooth damage.

Johannes Gutenberg University of experts, this thesis to prove their belonging to an adult female in a white wine a day has waiting. Try it out at the end of calcium and phosphorus in the surface of the tooth enamel wear was found up to 60 micrometers.

Experts, even as tooth brushing your teeth after drinking such an impact for years to reduce damage to the exposure of the mine was noticed. On the other hand, excessive tooth brushing also works worse still damaging to his and mine were noted.

Professor Damien Walmsley, a glass of white wine to drink at dinner, at least half an hour after being advised to brush teeth.
21/10/2009

Source: AA

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. ALİZE BÜKÜM

  Fotoğrafik hafıza teknikleri ülkemizde layık olduğu değeri henüz görememektedir. Bu telkinle geniş kitlelere yayılacağını düşünüyorum. Fotoğrafik hafıza tekniklerini öğrenerek birçok alanda fark atabiliriz.

 2. Anladım ki insanlar: Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar… Oysa ki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar. Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar..! Şems-i Tebrizi

 3. Dikkat dağınıklığı özellikle eğitim hayatımızı büyük çapta etkileyebilecek bir problem. Ayrıca sadece dikkat eksikliğiyle kalmayıp, hiperaktivite, uykusuzluk, enerji eksikliği ve kronik yorgunluk gibi problemlerin çözümünün tek sette toplanmış olması büyük avantaj.

 4. Bazen bulduğun taştır, bazen bulduğun kelebeklerdir, bazen çiçek bulursun, bazen de hakikati bulursun; ama hatırla, güzellik daima bulmaktadır, bulduğunda değil… O işin bahanesidir. Osho

 5. — Merhaba canım, ne hoş sesini duymak

 6. cevaplarınız seçimlerimde yönlendirici olacak.. vajinaya boşalma

 7. kararsızlığım yüzünden hiçbir işi doğru dürüst başaramıyorum bu da kendime olan güvenimi azaltıyor satranc

 8. kendi yapabildiklerimi gördüğümde hayretler içinde kaldım.iş hayatım inanılmaz bir yükselişe geçti.işimi ayrı bir şevkle yapmaya başladım.ve başarı da beraberinde geldi telkin nasıl yapılır

 9. arkadaşlar her şeyin başı bilinç altı ben bu konuda bir çok araştırma yaptım çok fazla kitap okudum bilinç altımıza söz geçirmeyi öğrenmeliyiz bunun en kolay yolu da subliniminal mesajlardır mp3.png

 10. stresle başa çıkmak adına çok önemli olduğunu düşünüyorum beta nedir

 11. ‘Ego’nun düzenlenmesi bu telkinin uygulanması için yeterli sanırım. sürücü ehliyeti

 12. Dikkat eksikliğinin özellikle gençlerde ciddi boyutlarda olduğunu düşünüyorum. Bu calismanizin da diğerleri gibi çok yararlı olduğundan kuşkum yok. satranç

 13. Affetmek Ne Demektir ? https://t.co/M0eKVrBa lider

 14. GÜLÜMSE MELTEM

  cdlerin hepsine ihtiyacım olduğunu düşünmeye başladım boy uzatma ameliyatı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂