Pazartesi , Eylül 20 2021

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİNDE VADE 5 YIL, AYLIK TAKSİT 500 TL.

Bedelli askerliğin detayları netleşir netleşmez bankalar da kredi yarışına girdi. Vadesi 5 yılı bulan bankaların “bedelli” kredilerinde aylık taksit 500 liradan başlıyor.

Star gazetesinden Ayşe Ekin Gündüz’ün haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün merakla beklenen “bedelli askerlik” ile ilgili detayları açıklamasının hemen ardından bankalar da teker teker bedelli için hazırladıkları kredi kampanyalarını hızla devreye soktu.

Kanun yayınlandığı gün 30 yaşından gün alanlar, 30 bin lira ödemesi karşılığında bedelli askerlikten yararlanacak.

Bankalar da bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere 60 ay  yani 5 yıla kadar varan vadede kredi paketi hazırladı.

Bedelli kredisinin aylık taksitleri 500 liradan başlıyor. Faiz oranları 3-12 ay vadeli kredilerde kadar yüzde 1.30’dan başlarken, 60 vadeli kredilerde 1.40 ila 1.49 arasında değişiyor. Bankaların mevcut ihtiyaç kredisinin faizi ise 1.50 seviyelerinde bulunuyor.

Bankaların kârı 500 milyon lira

Ayrıca kimi bankalar kampanya kapsamında dosya masrafı almazken, kimileri ise ödemeleri 3 ay öteliyor.

Bedelli askerlik sadece 30 yaşından gün alanları değil, kredi kampanyaları nedeniyle bankaları da sevindirdi.

Açıklanan şartlarda, bedelli askerlikten yararlanabileceklerin sayısının 460 bin olduğu belirtiliyor. 460 bin kişi tarafından kredi çekilmesi durumunda bankaların potansiyel kârı 552 milyon TL olurken, toplam kâra oranı yüzde 2.8 olarak gerçekleşiyor.

400 bin kişinin bedelliden yararlanması halinde devletin kasasına ise 13 milyar lira girecek. Uzmanlar, ekonomiye dolaylı katkısının ise 3-4 milyar doları bulacağını tahmin ediyorlar.

Faiz oranı 1.40 – 1.49 arasında

GARANTİ BANKASI: 30 bin TL bedelli askerlik ücreti için yüzde 1.46 faiz ve 60 ay vadeyle dosya bedelsiz kredi imkanı sunuyor. Kredi kapsamında ilk yıl  500 lira taksit ödenecek ve taksit tutarı sonraki yıllarda artacak. Ayrıca yüzde 1.46 faiz oranıyla 60 ay vadeli aylık 812 taksitli masrafsız kredi imkanı var.

AKBANK: Yüzde 1.40 faiz ile masrafsız ya da 350 TL masraflı yüzde 1.30 faizli kredi imkanı sunuyor. Dileyen 3 aya kadar taksit etkeleyebilecek.

Bedelli askerlik kredisinde yüzde 1.40 faiz imkanı ile 36 ay vade imkanı var. Bedelli askerlik kredisini TEB’den alanlar ödemelere 3 ay sonra başlayabiliyor. Banka kampanya dahilinde dosya masrafı da talep etmiyor. Buna göre

TEB’den den kredi alan bir kişi aylık 1.117 lira ödeyerek bu kampanyadan yararlanabiliyor.

DENİZBANK: Banka bedelli askerlikten faydalanmak isteyenlere 1.34’ten başlayan faiz oranlarıyla ve 60 aya varan vade seçenekleriyle masrafsız, 3 ay ötelemeli kredi imkanı sunuyor.

ŞEKERBANK: İki ayrı seçenek sunuyor. 3-12 ay vadeli yüzde 1.40 faiz oranlı krediden faydalanabilecekler. Bankanın her iki seçenek için de belirlemiş olduğu dosya masrafı tutarı ise 300 lira. Şekerbank’tan 12 ay vadeli kredi kullananların aylık taksit tutarları 2.761 lira olurken 60 ay vadeli kredi kullananlar ise aylık 773 lira ödeyecekler.

YAPI KREDİ: Bedelliden yararlanacaklar 60 aya varan vadelerde yüzde 1.49 faizle masrafsız kredi kullanabilecekler. Bu krediden yararlanacaklar aylık 819 TL taksit ödeyecek. Banka müşterileri yüzde 0.59’dan başlayan faiz oranlarıyla düşük masraflı kredi seçeneğinden de faydalanabilecek.

ANADOLUBANK: 60 aya varan vadelerde aylık 1.44 faiz oranıyla kredi veriyor. İlk 3 ay ödemesiz imkan da var.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Tek başımayım. Ama hala birim. Her şeyi yapamam ama hala bir şey yapabilirim. Her şeyi yapamayacağım için yapmayı geri çevirmeyeceğim. Yapabileceğim şeyleri… Edward Everett Hale

 2. Kolayca ve kalıcı olarak kilo vermek istiyorum. Ali beye böyle faydalı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 3. Bunu arkadaşım Halile tavsiye edeceğim migrenden çok çekti.

 4. Kişinin bedeniyle barışık olması özgüven duygusunun gelişmiş olduğunu gösterir. Eğer bedenimizle ilgili gereksiz şikayetlerimiz, yakınmalarımız var ise eğer bu telkini dinlemeliyiz.

 5. Yartıcılık her şeyin başı. Başarının sırrı, sadece bunun için bu CD yi alcağım liderlik sözleri

 6. ticaretle uğraşmak istiyorum umarım faydaı olur romence bilen

 7. Dergimizin Haziran sayısını alttaki bağlantı ile okuyabilirsiniz…. https://t.co/SEJbeg7l metabolizma nasıl hızlandırılır

 8. Şu an için çok aşırı kilolarım yok ama çabuk kilo almaya meyilli bir vücudum var o yüzden bu yöntemi denemem şart..şimdiden teşekkür ediyorum Ali Gülkanat’a almanca sayılar

 9. dinlediğim cdlerde etkili sonuçlar aldım bunuda enkısa zamanda alacağım. mp3 özellikleri

 10. MENGİ AÇILAY

  kendine güvenmek bulgarca kursu

 11. https://t.co/cvJsVTVt – Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim adresi! https://t.co/txiqqieB eğitim nedir

 12. Eşim yeni aldı, merakla dinlemeye devam ediyor.. sonuçları bekliyoruz. rusca ogrenmek

 13. Baş ağrım yok ama migren ağrısı çeken çok yakınım var. Deneyenler, olumlu mesajlar vermiş ben de yakınlarıma bunu bildireceğim. kız tavlama teknikleri

 14. Özellikle öğrencilik yıllarında bunun uygulanması ilerki zamanlar için faydalı olacaktır. kadınla erkek birleşmesi

 15. dişçi koltuğuna oturmadan zevkli bir çözüm, arika öfke kontrolü nasıl yapılır

 16. merhba bu cd almak ıstıyorum nasıl alabılırım gitti gidiyorda goremedım tek olrak saygılar . hintçe öğren

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂