Ana Sayfa / Anne Ve Çocuk / BEBEĞİNİZE KOYDUĞUNUZ İSİM ONUN HAYATINI ETKİLER Mİ?

BEBEĞİNİZE KOYDUĞUNUZ İSİM ONUN HAYATINI ETKİLER Mİ?

Hangi harfle başlayan adların ömrü 10 yıl daha kısa?

ABD’de yapılan bir araştırma, yeni doğan bebeğe koyulan isimlerle ilgili çok ilginç sonuçlar ortaya koydu.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD’de bulunan Wayne Eyalet Üniversitesi’nde görev yapan psikologların yaptığı araştırma sonucunda, ismi A ile başlayan çocukların başarıya daha yatkın olduğu belirtildi. A harfinin, çok küçük istisnalar dışında “mükemmellik” anlamına geldiğini ortaya koyan araştırmada, ismi D harfi ile başlayanların ise ağırlıklı olarak mutsuz ve başarısız bir hayat sürdükleri, hatta ömürlerinin normal bir insandan 10 yıl daha kısa olduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili ayrıca, ismi E’den Z’ye kadar olan harflerle başlayan kişilerin araştırmanın tamamen dışında tutulduğu bildirildi.

Öte yandan yapılan araştırma, başarılı olmuş yaklaşık 10 bin kadar sporcu, doktor ve hukukçunun, 1875 ve 1930 yılları arasında doğduğu sonucunu ortaya çıkardı.

Kaynak:Habertürk

ENGLİSH

Life of the names which start letter less than 10 years?

The United States, one study, newborn baby put very interesting results regarding the names revealed.

According to the British Daily Mail newspaper in the U.S. who served in the Wayne State University as a result of the research psychologists, the name begins with A is indicated children were more prone to success. A letter, a very small exceptions “perfection” means that the study revealed, the name of those who begin with the letter D is predominantly an unhappy life, and they fail, or even a normal life 10 years shorter than people that have been saved.

Also on the subject, the name starting with the letter E up to Z from people completely excluded from the study were reported.

On the other hand the research, nearly 10 thousand athletes have been successful, the doctors and lawyers, those born between 1875 and 1930 revealed the results.

Source: Haberturk

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Kişisel Gelişim İçin İlham Veren Son Ders…: https://t.co/RXpLHczP @youtube aracılığıyla izleyin izleyin ateşli kızlar

  2. beğenmemek elde değil alfa erkeği setini okumalısınız! mutsuz

  3. kendim için çok harika bir program teşekkürler. korece yazma

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.