Cumartesi , Şubat 20 2021

BALLI SAÇ BAKIM MASKESİ

Bal, badem yağı ve yumurtanın sarısı ile yıpranmış saçlar için harika bir maske yapabilirsiniz. Lavanta ve biberiye yağlarıda saç derisini yatıştırır.

MALZEMELER:

2 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı badem yağı

1 yumurta sarısı

3 damla biberiye yağı

3 damla lavanta yağı

HAZIRLANIŞI:

Yumurtayı, balı ve badem yağını iyice çırpın. Lavanta ve biberiye yağını ilave edin. Saçlarınızı ılık suyla nemlendirin, parmaklarınızla masaj yapın ve maskeyi saçlarınıza yedirin. Başınıza bir bone geçirin ve 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı ılık suyla durulayın. Daha sonra şampuanla arındırın.

ENGLİSH

Honey, almond oil and egg yolks with a mask you can make is great for damaged hair. Yağlarıda lavender and rosemary soothes the scalp.

MATERIALS:

2 tablespoons honey

1 tablespoon almond oil

1 egg yolk

3 drops rosemary oil

3 drops of lavender oil

PREPARATION:

Eggs, honey and almond oil, beat well. Add the lavender and rosemary oil. Dampen your hair with warm water, massage and mask your hair with your fingers to eat. Spend a bonnet on your head and wait for 30 minutes. Rinse your hair with warm water. Then purify the shampoo.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

  1. Tek başına olan bugün yola çıkabilir; ama bir başkasıyla seyahat edecek olan, diğeri hazır olana kadar beklemek zorundadır ve ikisinin de hazır olması çok uzun zaman alabilir. Henry David Thoreau

  2. Yaratıcılığını artmasını, koyduğu hedeflere kolay ve emin adımlarla ilerlemek, kendini geliştirmek, gelişimleriyle cevresindekilerini dikkatini cekip ilgi odağı olmak insanların mutlaka edinmesi gereken süper setler.

  3. Bir insanın karakteri onun kaderidir. Heraclitus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂