Cumartesi , Nisan 17 2021

ASLA KABUĞUNU SOYMAYIN!

Ülkemizde en kalitelisini ve her çeşidini, istediğimiz mevsimde rahatlıkla bulabildiğimiz elmanın, ne büyük bir sağlık dostu olduğunu, hayatımıza nasıl bir etkisi olacağını biliyor musunuz?

Tarihten günümüze mitolojik öykülerde bile karşımıza çıkan elmanın, günümüz teknolojisi ve bilimle bakıldığı zaman, sayılamayacak kadar çok yararı ortaya çıkmıştır. Pek çok hastalığı önlemede büyük faydası var. Bunlar:

Bağırsak kanseri

Elmanın içinde bulunan posa, bağırsakların çalışmasına yardımcı olur. Posalı yiyecekleri çok tüketen ülkelerde bağırsak kanseri çok düşüktür. Oysa meyve, sebze, salata, baklagiller ve doğal tahıl ürünlerini  beslenme düzenine ve mutfak kültürüne yerleştirememiş ülkelerde bağırsak kanseri ciddi rakamlara ulaşır. Kabızlık, kalın bağırsak kanserinin en önemli sebeplerinden biridir. Elma, içindeki posa sayesinde kabızlığı önler. Sigaranın sebep olduğu kanser türlerinden birisi olan mesane kanserine karşı, elmanın içinde bulunan antioksidanlar, sigara içenlerde mesane kanseri riskini azaltıyor.

Kolesterol

Elma, içerdiği posa ve antioksidan özelliği sayesinde mücevher değerindedir. Tüm posalı yiyecekler gibi, kolesterolü doğal yollardan düşürür. Dışarıdan aldığımız yağlı hayvansal gıdalar, bir koruyucu olmadığı zaman bağırsakta emilim gerçekleştirir. Elma ise bu emilimi engeller ve dışkı yoluyla dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca sindirim için gerekli olan, karaciğerden on iki parmak bağırsağına akıtılan safra asitlerinin gereksiz olan kısımlarını da emerek, vücuttan atılmasını sağlar. Kandaki kolesterol miktarı bu yola düşer.

Kalp-Damar

Kandaki ve dışarıdan alınan kolesterolü düşürerek, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer. Elmanın içinde bulunan antioksidanlar, kandaki kolesterolün okside olup, damar çeperine yapışmasını engeller.

Şeker Hastalığı

Şeker, beyaz ekmek, beyaz makarna, patates ve mısır, kandaki şekeri hızlı yükselttiği için, şeker hastalığı için çok sakıncalıdır. Elmanın içindeki pektin maddesi şekeri emer ve kan şekerinin hızlı yükselmesine engel olur.

Günde bir adet orta boy elma yemek sağlık için çok faydalıdır. Tatlı yerine elma yemek kilo problemleri olanları, tatlıdan uzaklaştırır. Tokluk hissi yaratır. Ancak en önemli akılda tutulması gereken konu şudur, tüm değeri kabuğundadır. Asla Kabuğunu Soymayın!

ENGLİSH

In our country, and all kinds of best quality, you can find easily in the season of apples, what is a major health-friendly, our lives would be an impact do you know how?

Even in our day against a mythological story about the date of the apple, when you look at it with today’s technology and science, will not be considered as much benefit has emerged. There are big benefits in preventing many diseases. Including:

Bowel cancer

Apple pulp inside the intestines, helps to run. Foods consumed in countries with very Posalı bowel cancer is very low. However, fruits, vegetables, salads, legumes and cereal products, natural diet and culinary culture of bowel cancer in countries managed to put the achievement of significant figures. Constipation, colon cancer is one of the most important reason. Apple, thanks to pulp in preventing constipation. Of smoking caused cancer, one of which against bladder cancer, the antioxidants in the apples, reduces the risk of bladder cancer in smokers.

Cholesterol

Apple, with antioxidant properties that are included pulp and jewelry worth. All posalı such as food, lowers cholesterol in a natural way. Receive from the animal fat out of foods, performs a protective when no absorption in the intestines. This will prevent the absorption of apples and feces thrown out by allows. Also required for digestion, liver bile acid is poured on two fingers to the intestines also absorb some of the unnecessary, the excreted allows. The amount of cholesterol in the blood drops this path.

Cardiovascular

Lower cholesterol in the blood and taken from the outside, the heart and vascular diseases takes precedence. The antioxidants found in apples, is oxidized cholesterol in the blood and prevents adhesion to the vessel wall.

Diabetes

Sugar, white bread, white pasta, potatoes and corn, quickly raises blood sugar for diabetes is very objectionable. Sugar in the apple pectin material absorbs and prevents the fast rise of blood sugar.

Medium apple a day is very beneficial for health food. Who have weight problems eat apples instead of sweets, desserts will move away from. Creates the feeling of satiety. But the most important issues that must be kept in mind is that all value is shell. Soy shell never do!

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Merhaba ben daha önce mail attım müşteri hizmetlerinizi aradım ama bana yardımcı olan olmadı.Kişisel gelişim cd almak ve size danışmak istiyorum. izmirde seminerleriniz oluyormu?

  2. hızlı okuyup çabuk anlamak çok süper olurdu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂