Cumartesi , Haziran 6 2020

AŞK İÇİN NEYİ FEDA EDERDİNİZ?

Her ne kadar günümüzde ikinci sıraya düşmüş olsa da, aşk ve para dünyanın dönmesinin en önemli sebepleri ve amaçlarıdır. Hayat neredeyse sadece bu iki olgu üzerinde devam etmekteyken, aşkı kendi listesinde ilk sırada tutan ben deniz, bu şeytani yaşam kavgasına üzülerek parayı da katıyorum elbette. Ancak gün gelip, herhangi bir şeyle, aşk arasında seçim yapmak zorunda kalırsam, mutlaka aşkı seçerim.
Bazılarınızın sesini duyar gibiyim. Aşk, karın doyuruyor mu? Kirayı, faturaları aşkla mı ödüyorsun diyeceksiniz? Veznede aşık olduğumu ibraz etmem geçerli olmuyor tabii ki, aşkı yüreğinin tamamında yaşayan ve gücüne inanan biri olduğumdan, fatura üstüne, tahsil edilmiştir mührü vuran yok. Ancak aşkın farklı bir kuvveti var. Öncelikle mutluluk veriyor. Sokağa çıkıp bakın, yüzünde aptal bir tebessümle yürüyenler, sırılsıklam aşıktır. Geriye kalan neredeyse herkesin kaşları çatık, suratlarında keyifsiz bir ifade var.
Çok paranız olunca da aynı mutlu ifadeye sahip olacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aşk, üzerinize getireceği keyif ve yaşama gücü ile size daha çok çalışma hırsı, farklı alanlarda üretme ve daha iyi bir yaşam için çözümler getirerek, fazla para kazanma şansı getirir. Fakat para tek başına aşkı getirmez. Getirdiğini zannettikleriniz, çoğunlukla aşk değildir, gelenlerin aşık olduğu şeyin siz olmadığınızı anlam için de müneccim olmaya gerek yoktur.
İngiltere tarihinde bir adam benim gibi düşünüyor olmalıymış ki, aşkı seçmiş. Yıl 1936, 20 Ocak tarihinde babası V.George’un ölümü üzerine, tahta Büyük Britanya Kralı VIII. Edward çıkar. Tahta çıktığı sırada Wallis Warfield Simpson adında bir kadına aşıktır. Bayan Simpson o sıralarda ikinci kocasıyla evlidir, ancak VIII. Edward’a olan aşkı, eşinin kalbindeki yerini silmiş ve boşanma davası açmıştır.Kral Edward, 27 Ekim tarihinde gerçekleşecek bu boşanma davasını beklerken, artık sevdiği kadını ailesine açıklamakta bir sakınca görmüyordu. Nasıl olsa boşanacaklardı. Gel gör ki, durum hiç de umduğu gibi gelişmedi. Sadece ailesi değil, İngiltere Kilisesi ve önde gelen devlet adamları da bu aşka karşı tavır aldılar ve itiraz ettiler. Tarihi kayıtlara göre 1936 yılının Ağustos ayında, Kral Edward, Türkiye’yi “Nahlin” isimli bir yatla ziyarete gelir. Yatta Bayan Simpson da vardır. Ancak o dönemin gazetecileri henüz magazinin büyük kapanına sıkışmamış olduklarından ve tüm dünyada bu büyük aşkın depremleri yaşandığından, kralın özel hayatına saygı göstererek, yatta bulunan Bayan Simpson’dan bahsetmezler. Dolmabahçe Sarayı’nda, Mustafa Kemal Atatürk’ün misafirperverliği ile karşılanan Kral Edward, İngiltere’ye döndükten sonra, dönemin Başbakanı Stanley Baldwin’e, Bayan Simpson ile evlenmek istediğini söyler. Ancak olumsuz cevap alır. Kralın evliliği onaylanmamıştır. Bunun üzerine, 11 Aralık akşamı halka yaptığı bir radyo konuşmasıyla tahttan çekilir. Aynı gün aşık olduğu Bayan Simpson ile ülkesini terk ederek, Paris’e gider. 1937 yılında evlenirler. 1972 yılında gözlerini yumana kadar birbirlerinden hiç ayrılmazlar.
İşte, tarihin önemli aşklarından birinin öyküsü böyledir.
Peki, siz aşkınız için krallığınızdan vazgeçer miydiniz? Peki, şu anda sahip olduğunuz neyi feda edebilecek kadar aşıksınız?
ENGLİSH
Although it has fallen to second place today, although the most important reason for the return of the world love and money are and objectives. Only these two cases continued on almost life, love in the first row in the list that I own the sea, to fight this evil life, the times the money I would be upset of course. But the day came and with anything, having to choose between the love, I do always choose love.
I like to hear some sound. Love, your wife is feeding you? The rent, pay bills with love you will do well? That is valid to be submitted at the cashier’s office is not in love of course, the love lives of the entire heart and someone who believes in the power that had, over billing, has been charged with hitting no seal. But there is more than a different force. First, happiness is. Look out on the street, who walked on the face with a stupid smile, love is like a drowned rat. The rest of almost everybody frowning brow, a dejected expression on there face.
Have a lot of money to have the same happy expression you think are wrong. Love, for you will bring you more pleasure and stamina with the ambition of the work, produced in different areas and to bring solutions for a better life, more money will get a chance to win. But money alone does not bring love. Bring it in and thought that often is not love, in love, the things you are not coming means there is no need to be for the astrologer.
I like a man on the UK believe that, chose love. Year 1936, on January 20 his father, George V. ‘s death on board the King of Great Britain VIII. Edward interests. Wallis Warfield Simpson in order to ascend the throne falls for a woman’s name. Second husband is married to Mrs. Simpson in that time, but VIII. Edward’a the love, the heart of his wife and divorce proceedings The place was deleted açmıştır.Kral Edward, will be held on October 27 that the divorce cases waiting, now likes to describe her family did not see a drawback. How would you divorce. Come see it, the situation did not improve at all as expected. Not only one family, and the leading statesman of the Church of England against this attitude of love and the appeal was received. According to records in August 1936 in History, King Edward, and Turkey “Nahlin” comes to visit with a yacht named. Mrs. Simpson has in Yacht. Journalists of that period, however, yet they are not compressed to the magazine closed and all the great world of this great earthquake in Christ, we respect the king’s private life, lies in not talking about Mrs. Simpson’dan. At Dolmabahce Palace, the King met with Mustafa Kemal Atatürk’s hospitality, Edward, after his return to Britain, Prime Minister of the period Baldwin’e Stanley, says he wanted to marry Mrs. Simpson. However, the answer is negative. King’s marriage was not approved. On top of this, the December 11 evening to the public in a radio speech from the throne is taken. Ms. Simpson is in love with the same day to leave the country, go to Paris. They married in 1937. In 1972, never separated from each other until you do not shut your eyes.
Here, the history of one of the love stories like this are important.
So, you have to give up your love for your kingdom? So, what you have right now are in love enough to sacrifice?

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Yapabilirler, çünkü yapabileceklerini düşünüyorlar. Virgil

  2. matematiği çözdükmü bu iş bitmiştir.konularınızı gördükçe heyecanlanıyorum.şimdiden rahatlamaya başladım çünkü size güveniyorum.söz konusu bilinçaltı çünkü.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂