ARI SOKMASI VE BÖCEK ISIRMASINDA İLK YARDIM

Böcek ısırmaları ve arı sokmaları ile cilt döküntüleri, ağrılı ve sıkıntı verici olabilir. Böcek ısırığı veya arı sokması ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir, acil müdahale gerektirebilir. Aşağıdaki reçeteyi uygulayıp bu gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandırıp kaşıntıyı hafifletebilirsiniz.

Arı sokmasında arının iğnesini bir kredi kartı veya tırnağınızın yardımıyla dikkatlice çıkarın. Acıyı azaltmak ve zehrin vücuda yayılmasını engellemek için yara yerine hemen buz koyun. Yaralı bölgeye eşit ölçüde tea tree ( çay ağacı ) esansiyel yağı ve witch hazel ( güvercin ağacı ) özünü karıştırarak elde edeceğiniz antiseptik solüsyonla yıkayın.

ENGLİSH

bee bites

Insect bites and bee bites of skin rashes, painful and can be annoying. Severe allergic reactions to insect bites or bee stings can cause, may require urgent intervention. The following prescriptions apply in these cases and can accelerate the healing process can relieve itching.

Bee sting or a credit card in the bee pin with the help of your nails carefully remove it. Reduce the pain and wounds to prevent the spread of venom into the body instead of just ice sheep. Wounded region equally tea tree (tea tree) essential oil and witch hazel (dove tree) obtained by mixing the essence to wash with antiseptic solution.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. Ali bey ürünlerinizden hızlı okuma telkin cd’sini almıştım ve 3 gündür dinliyorum.Gerçekten özenle hazırlanmış cd’ler..Yalnız bir sorum olacak.Bu cd’leri dinlerken başka işlerle meşgul olmak,etkisini azaltır mı?Yoksa sakin bir zamanımızda, hiçbir işle meşgul olmadan mı dinlemeliyiz? teşekkürler…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂