Cumartesi , Temmuz 31 2021

Anti-Aging beslenmede dikkat edilmesi gerekenler. Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin Şifalı bitkiler adlı kitabından alınmıştır.

* Hücrelerin, serbest radikallerin zararlı etkilerinden korunması için her gün sebze ve meyve tüketmelidir.

* Konserve besinler değil, taze veya kurutulmuş olanlar tercih edilmelidir.

* Sebzeler mümkün olduğunca çiğ veya az pişmiş olarak tüketilmelidir. Çiğ ve taze sebzelerin sahip olduğu antioksidant özellik, pişirmeyle yok olur.Az pişirme beta karoten emiliminide artırır.

* Margarin yağlar yerine hayvansal yağlardan, zeytinyağı, kanola yağı gibi sıvı yağlar tercih edilmelidir.

* Kuru fasulye, nohut, bakla , bezelye, mercimek, yeşil fasulye, soya ve yulafta bol miktarda bulunan saponinler, antioksidant etki göstererek hücrelerde DNA mutasyonlarını önleyerek antikanserajön etki gösterir. Bu yüzden kurubaklagiller sıklıkla tercih edilmelidir.

* Zeytinyağı en iyi antioksidant yağdır. Bol E vitamini sağlaması nedeniyle gençlik sağlar ve hastalıklardan uzak tutar.

* Avakodo, kötü kolestrolü düşürerek, kalp hastalığı riskini azaltır.

* Demir, kırmızı kan hücrelerimizde oksijen taşıyan hemoglabin ve kaslarımızdaki miyoglabin proteinlerinin yapısında yer alır.En çok bulunduğu besinler, ciğer, yumurta sarısı, kırmızı etler, nohut, mercimek, balık, istiridye, yeşil yapraklı sebzedir.Eksikliğinde kansızlık ve bağışıklık sisteminde bozukluk oluşur.Ancak demir fazlalığı vücüdumuzda aynen paslanma benzeri oksitlenme yaparak, damar sertliğine ve tüm vücut hücrelerinin erken yaşlanmasına, yağlanmasına neden olur. Bu nedenle demir prepatları doktor kontrolünde alınmalıdır.

 * Beyaz unlu gıdalar, beyaz ekmek, pirinç, patates ve tüm şeker katkılı gıdaların glisemik indeksi yüksektir. Buda erken yaşlanmaya sebep olur. Beyaz pirinç yerine posa bakımından zengin esmer pirinç yada bulgur pilavı tercih edilmelidir.

ŞUNU UNUTMAMALIYIZ; Hangi tedavi yöntemini uygularsak uygulayalım kişinin iyi olacağını bilmesi, kullanacağı maddeyi sevmesi ve onun kendisi için bir şifa kaynağı olacağına inanması çok önemlidir. Bedenimizin değerini çok iyi bilmeli ve kendimize bakmak için hasta olmayı beklememeliyiz.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

 1. Farklı bir sorun.. ama en azından haberdar etmek istedim.

 2. Kalabalık ortamlarda sessizlik herkesin bi problemi bu problemi bu set sayesinde aştık

 3. Eşim yeni aldı, merakla dinlemeye devam ediyor.. sonuçları bekliyoruz.

 4. I saw many people with no clothes on, and I saw many clothes with no people in. Mevlana Celaleddin-i Rumi

 5. ingilizcemi geliştirmem gerekiyor faydalanacağıma eminim kilo vermek istiyorum

 6. PERÇEM ECEGÜN

  ben denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum her alanda bu mesajlardan yararlanabiliriz ufak bir ücret karşlığında hayatımızda büyük değişiklikler olacak unutmayalım kurumsal ne demek

 7. https://t.co/cvJsVTVt – Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim adresi! https://t.co/OQDSB8Aw telkın nedır

 8. İnsanın elinde çok büyük bir servet olduğunu anladım.Çok teşekkürler beyin kontrolü nasıl yapılır

 9. HASAN GÜVERCİN

  Ders çalışanlar için gerekli herkekesin alması gerekir ıq testi nerede yapılır

 10. hayatımızın her alanı stres dolu,sınavlar da başlı başına strese sokuyor zaten bizi.sabah akşam bu telkini dinleyesim var:)) korece türkçe çeviri

 11. Kişisel gelişim kitaplarından nefret ettiğimi söylemiş miydim? mp3telkin

 12. Meltemle Yaşama dair Taner Özdeş ile Kişisel gelişim üzerine sohbet – https://t.co/jBmNm757 via @dailymotionTR ingilizce telkin

 13. grafik tasarımı içinde faydalı olabilir, çünkü sanatsal bakış açısı kazanmış olunur… vücut geliştirme ilaçları

 14. NEYİR TUĞRUL

  Sevgili Dostlar, gelişim teknik

 15. Bence yukarıda anlatılanlara farklı bir bakış açısı getirmek gerekiyor. Eğer bir şeyi gerçekten çok isterseniz gerçekleşiyor. Başarmak için, içinde bulunduğunuz durum varmak istediğiniz hedeften uzak ise o durumdan kurtulmak gerekiyor. Yükselmek isteyen kendisine karşı olumsuz davranışlarda bulunan kişilere nefret duymak yerine yoluna bakarsa ancak hedefine o şekilde varabilir. Aksi taktirde yürüme bandında yürür ama farkında olmaz. Şimdiki zamanda bir çok insan yaptığı her ne ise bu yaptığını para için yaptığından dolayı enerjisi olmadığından tadı ekşi oluyor. Gerçekten ulaşmak istediği hedefe bütün insanları dahil ederek bir düşüncede ilerlerse ancak o zaman tatlı bir başarıya ulaşır. İstanbul gibi büyük bir kente zamanında su taksimi yapmak için inşaatlar yapan mimar sinan’a bağlanan ücretsiz su için ceza kesildiğini duydunuz mu? Bu insan bu cezaya itiraz etmemiştir. Yaptığının herkesin hayrına olduğu düşüncesi vardır. Selametle. para

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂