Çarşamba , Ağustos 4 2021

ANNELER GÜNÜNDE ‘ESTETİK’ DE HEDİYE EDİLİYOR!

Annenizi baştan yaratın…

Anneler Günü  ayının 2. pazarı kutlanmakta ve bu zaman diliminde çocukları ve eşleri bir hediye telaşı almaktadır.

Neler hediye alınıyor,  zamanlarda hangi hediyeler revaçta, küçük bir araştırma yaptık. Hediye çekleri, SPA tatilleri, masaj hediyeleri değişik hediye seçenekleri arasında yer alırken, araştırmamızda estetik müdahalelerin de gittikçe artan  şekilde anneler günü hediyesi olduğunu öğrendik.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu bizlere konu ile ilgili bilgiler verdi.

İlginçtir ki son iki senedir Anneler Günü nedeniyle annelerine estetik işlem hediye eden kişiler çoğalmaya başladı.

Estetik işlemler daha önce doğum günü hediyesi, düğün hediyesi şeklinde yapılıyordu. Şimdi ise gençlerde  eşlerde annelere hediye olarak estetik müdahalelerin de bir seçenek olarak bulunduğunu görüyoruz.

Geçler daha çok annelerinin genç ve güzel hissetmesi için botox, dolgu, yüz ve saç mezoterapisi,  enjeksiyonu, iple askılama gibi hem kolay hem de ekonomik işlemleri hediye olarak tercih ediyorlar.

Böyle bir talebin artış nedeni,günümüzde estetik cerrahi inanılmaz gelişti ve hızla da gelişmeye devam ediyor. Ve herkes daha genç ve daha dinamik hissetmek için bu kolaylıklardan faydalanmak istiyor.

Her yaşta hem kadın hem erkek bu işlemleri yaptırıyor ve bunun için bir bütçe ayırıyorlar. Artık herkes kendini şımartmak, kendine değer vermek için kendine yatırım yapıyor. Ve bu sebeple ki estetik işlemler bir hediye seçeneği olarak sunulabiliyor. Ve çocuklar da annelerini mutlu etmek için bu seçeneği tercih ediyor olabilirler.

Günümüze kadınlar daha çok botox ve dolgu yaptırmak için estetik cerrahların kapısını çalıyorlar.Botolinium toksini yıllardır tıbbın içinde olan, spasitite, şaşılık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Tesadüfen kırışıklıkları da tedavi ettiği bulununca estetik cerrahi de kullanılmaya başlanmıştır. Alın bölgesindeki, göz kenarındaki, kaş ortasındaki, dudak üstündeki sigara çizgileri dediğimiz kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Yaklaşık 15-30 dk’lık bir işlemdir. Botox ayrıca koltuk altı terleme tedavisinde kullanılır.Dolgu maddesi ise yüzdeki derin kırışıklıklar, dudakların dolgunlaştırılması, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için kullanılır.

Kolajen eksikliği ve yağ dokusu eksikliğini tamamlar.İple askılama ise cerrahiden korkan daha kolay işlemler yaptırmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir müdaheledir. İşlem 1 saat sürer. Kaş, yanak, yüz askılaması için kullanılır. Etkisi 2 sene devam eder.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

 1. Kendine güven dediğimiz zaman herks bambaşka tanımlarla çıkıyor, neymiş dinleyelim öğrenelim

 2. Reddedilmeye olan dayanıklılığı sadece reddedilerek kazanabilirsiniz. Girişimciyseniz deriniz hızla kalınlaşır. James R. Cook

 3. Kızıma almak istiyorum degiştirmek istiyorum

 4. Hem bilimsel hem işlevsel hem de 70 yıllık tarihiyle “acaba”ları yok eden bir teknoloji. Deneyip sonuçlarını görmek herkesin hakkı. vücut geliştirme hareketleri resimli

 5. Bu makale yapılan işin ne kadar bilimsel olduğunun ispatıdır. para resmi

 6. Bu kitabı okumamışsanız hemen şimdi okumaya başla cinsel arzular

 7. eğer kitap insanın dostuysa kişisel gelişim kitabı dost görünümlü riyakârdır.. sublımınal mesaj

 8. son olarakta kimsenin kimseden bir farkı yok, farkımız düşüncelerimizde ve bunları değiştirmekte elimizdedir diyorum herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar koçluk nedir

 9. dinlediğim cdlerde etkili sonuçlar aldım bunuda enkısa zamanda alacağım. aykü testi nasıl yapılır

 10. İyi hissetme odaklı periferik, sözde felsefeler. Uyuşturucu felsefeleri. Kişisel gelişim yamaları. Dönüşüm farkındasızlıkları. arapça sözlük

 11. yıllardır baş ağrısı ve migren sıkıntm vuardı.kurtulmanın mutluluğu ile geç kalmış olduğum için duyduğum üzüntü birbirine karıştı ciks ne demek

 12. 34 yaşına kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir fikrim yoktu ve bu konuda hiç… https://t.co/QIl6s5l8 türkçe korece öğrenmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂