ANNE SÜTLÜ DONDURMA

Londra’da Covent Garden’da bir restoran mönüsüne yeni bir çeşit dondurmalı tatlı eklemiş. Dondurma başlıktan da anladığınız üzere anne sütünden yapılıyor. Yaratıcısı tatlının adını Baby Gaga koymuş.

On beş kadın bu iş iç süt vermeyi kabul etmiş. Annelerin üye olduğu bir web sitesinin forum kısmında görmüşler ilanı.

Victoria Hiley, bu kadınlardan biri. Otuz beş yaşında. Yetişkinler anne sütünün tadını alırlarsa daha çok kadın bebeğini emzirmeyi seçer diye düşündüm, diyor.

Baby Gaga’nın bir porsiyonu on dört sterlinmiş. Bizim paramızla otuz beş lira ediyor aşağı yukarı.

Restoran sahibi “Çocuklarımız için iyi olan geri kalan herkes için iyidir” diyor. Dondurmanın neli olduğunu öğrenen bazı müşterilerinin midesinin bulandığını anlatıyor. Ama bu noktada önemli bir itirazı var: “Bundan daha doğal, bu kadar organik bir şey daha yemişler midir acaba ?” diye soruyor.

Ama Bayan Hiley’e bakılırsa restorana verdiği süt, limon aromalı Madagaskar vanilyasıyla karıştırılmadan önce pastörize ediliyormuş. Yani gitti bütün sağlıklı bakteriler! Yine de dondurmanın mucidi ürünün büyük başarı kazanacağından son derece emin. “Bir yüz yıldır kimse dondurmanın bu kadar ilginç bir versiyonunu üretmedi” diyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Geldikleri gibi giderler. Mustafa Kemal Atatürk

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂