ANADOLU ATEŞİ'NİN TÜRKİYE TURNESİ PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR!

Doğu ve Batı Kültürleri’nin buluşmasını hedefleyerek çıktığı yolda Türkiye ve dünyada milyonlarca seyirciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Türkiye’deki ilkbahar-yaz turnesine, pazar günü Ankara’da başlıyor.

Türkiye’nin dört bir tarafında ve 78 ülkede milyonlarca sanatsever tarafından beğeni ile izlenen, dünyanın sayılı dans topluluklarındanbirisi olan Anadolu Ateşi; ‘2010 Türkiye İlkbahar-Yaz Turnesi’ne 18 Nisan günü Ankara’dakiilk gösterisi ile başlıyor. Ana konsepti Medeniyetler’in Buluşmasıolan ve evrensel barış mesajları veren Anadolu Ateşi, gösterilerinihız kesmeden izleyicilerle buluşturacak. Anadolu Ateşi Türkiye Turnesi’ne 60 kişilik ekibi ile devam ederken aynı anda da Antalya’da 120 kişilik ekibiyle izleyicinin karşısına çıkacak.

İlk gösteri Ankara’da
Genel Sanat Yönetmeliği’ni Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Türkiye Turnesi’nde şu illere uğrayacak:

►18 Nisan Ankara
►19 Nisan Eskişehir
►20 Nisan Balıkesir
►21 Nisan İzmir
►30 Nisan Tekirdağ
►1 Mayıs Bursa
►2 Mayıs Aydın
►3 Mayıs Denizli…

Topluluk, bu illeri takiben Çorum, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Erzurum’da da gösterilerini sunacak.

Güç alacağız
Mustafa Erdoğan, her yöreden derlenmiş üç bin halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projenin yakaladığı başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Bu uzun turnede yarattığımız efsaneye kaynaklık eden kültürümüzle daha yakın olmak ve dünya turnesi öncesinde halkımızın alkışını almak bize güç verecek.”

Antalya ikinci evimiz gibi!
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, baharla birlikte Antalya sezonunuda açıyor. 20 Nisan tarihinde Gloria Aspendos Arena’da sezonun ilk gösterisiyle sahneye çıkacak olan grup, sanatseverlere sezon boyunca unutulmaz anlar yaşatacak.

Gloria Aspendos Arena’da seyirciyle buluşacak olan Anadolu Ateşi, hem Antalyalılar’a hem de tatile gelen yabancı turistlere Anadolu’nun 3 bin yıllık tarihini ve kültürünü danslarla anlatacak. Antalya’nın kendileri için çok önemli biryere sahip olduğunu belirten Erdoğan, “Antalya sadece Türkiye’nin değil dünya turizminin de en önemli merkezlerinden biri, bizim de ikinci evimiz gibi” dedi.

ENGLİSH

Eastern and Western Culture the way out to meet the target audience of millions around the world to reach Turkey and the Anatolian Fire Dance Ensemble, spring-summer tour in Turkey, will start in Ankara on Sunday.

In 78 countries around Turkey on one side and watched with admiration by millions of art lovers, the world’s No. topluluklarındanbirisi Anatolian Fire Dance; ‘2010 Spring-Summer Tour in Turkey on April 18 show starts with Ankara’dakiilk. The main concept of the ‘meeting point of Civilizations’ and the universal message of peace given that the Fire of Anatolia, before cutting gösterilerinihız will meet with the audience. Fire of Anatolia in Turkey tour continues with a 60-person team of 120 people in Antalya, while at the same time the team will face the audience.

The first demonstration in Ankara
Regulation of Public Art that Anatolian Fire Dance Mustafa Erdogan, Turkey tour will stop in the following provinces:

► April 18 in Ankara
► April 19 Eskişehir
► April 20 Balikesir
► April 21 City
► April 30 Tekirdağ
► May 1 City
► May 2 City
► May 3rd City …

Community, followed by the province Çorum, Sivas, Kayseri, Kahramanmaras, Malatya, Sanliurfa, Diyarbakir and Erzurum will present the show.

We will power
Mustafa Erdogan, each locality compiled three thousand people dancing figurines, and folk music incorporates a unique project has attained success because of his expressed satisfaction and said: “This is a long tour, created the legend of the source of the culture we are closer to the world tour before our people cheer to get us power give. “

Antalya second home, as we!
Anatolian Fire Dance Ensemble, with spring sezonunuda opens in Antalya. Gloria Aspendos Arena on April 20 in the first show of the season, which will be on stage with the band, art lovers will experience unforgettable moments throughout the season.

Gloria Aspendos Arena, which will meet the audience in the Fire of Anatolia, and the foreign tourists on vacation in Antalya and 3 thousand years of Anatolian history and culture will be told with dance. Antalya is very important for them to have somewhere stating that Erdogan, Turkey’s Antalya is not only the most important centers of tourism, one of the world, we like our second home, “he said.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız vardığınız yerin önemi yoktur. Peter F. Drucker

  2. En kısa sürede etki eden cd ”İş hayatında başarı ve zenginlik”. Hiç başvurmadığım yerlerden iş teklifleri aldım. Olumlu gelişmelere şahit oldum. Mevcut işinizdeki sorunları çözmek için çok faydalı ama ben özellikle iş değiştirmek isteyenlere tavsiye ediyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂