Çarşamba , Ekim 28 2020

Ali GÜLKANAT Motivasyon

Motivasyon
“Bir işin üstesinden gelmede, insanların çalışma isteğini canlandırmanın, diğer bir söyleyişle onları motive etmenin önemli olduğunun hepimiz çok iyi farkındayız. Eğer işi yapmak için olumlu bir istek yoksa, insanların değerli bilgileri ve zekaları o görevi yapmamak için özürler üretmeye harcanacak ve hiçbir yarar getirmeyecektir. Bu çeşit bir olumlu isteği nasıl yaratmalıyız? Elbette ki insanların sırtlarına vurma ve onları cesaretlendirmek önemlidir, lakin motivasyon kuru teşvikten daha fazlasını gerektirir. Sadece insanların karakterlerindeki farklılıklar üzerinde değil, bu farklılıkların altında yatan genel kişisel özelliklere insan doğasına odaklanırsak motivasyon için pek çok anahtar keşfedebiliriz.”
Dr. Yoshio Kondo

“Bir insanın zamanını satın alabilirsiniz; belirli bir yerde, bir insanın iş için hazır bulunmasını sağlayabilirsiniz; ve hatta belirli bir ölçüde, beceri gerektiren bedensel çalışmalarını da satın alabilirsiniz; fakat bir insanın inisiyatifini satın alamazsınız; yürekten, bütün duygularıyla bağlanabilmesini satın alamazsınız. Bunlar satın alınamazlar, fakat kazanılabilirler.”
-C.Francis-

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

8 yorumlar

  1. bu harika telkini mutlaka almalıyım gerçekten ihticım var.

  2. Güçlükler, başarının değerini arttıran süslerdir. Moliere

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂