Cumartesi , Eylül 18 2021

Aktif Twitter kullanımı için bazı uygulamalar…

Twitter takipçileri

Sosyal medyada varolmadan internette pazarlama stratejisi oluşturmak ve sanal ortamda   etkili bir şekilde yer almak mümkün gözükmüyor. Sosyal medya kampanyaları için büyük ekipler hayalgücünü zorlayan projeler üretmeye çalışıyor. Bu çabanın temelinde potansiyel takipçilere ulaşarak onlarla sosyal bir topluluk oluşturmak ve olası müşterileriniz olan bu topluluğa kendinizi ilk ağızdan ifade etmek geliyor.

Sosyal medya dediğimizde ilk akla gelen ağlardan birisi Twitter. Yüz milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Twitter’da günde 250 milyon tweet yazılıyor. Dünyadaki önemli olayları gerçek zamanlı takip etmek isterseniz ilk adresiniz kesinlikle Twitter olmalı. Twitter gibi popüler bir sosyal ağda öne çıkmak istiyorsanız rakiplerinizi ve trendleri iyi takip etmeniz şart.Bu nedemle hem kurumların hem de kişilerin bu sosyal toplulukta var olma ve aktif paylaşımlar yaratma çabası gün geçtikçe artıyor. 

Tabii bu arada aktif hesapların gittikçe artan takipçi sayılarını yönetmek için de yazılım ekipleri boş durmuyorlar ,twitter2ın daha kolay ,daha hılzı ve daha aktif kullanımı için bir çok araç geliştirmeye başladılar ,ben de bu araçlardan en popüler olan bir kaç tanesini paylaşmak istedim.

 Twitter yönetimi için kullanılan onlarca araç var. Bu araçların bir kısmı tamamen ticari amaçlarla tasarlanmış olsa da diğerleri sosyal medya uzmanlarının yardım aldığı işlevsel araçlar. Twitter analizi ve takibi amacıyla tasarlanmış bu araçlarla kapsamlı analizler yapabilir, kampanyalarınızı en sağlıklı şekilde yönetebilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri bulmak, en etkili zamanda tweet atmak, doğru takipçi kitlesine ulaşmak gibi uğraşılması gereken onlarca detayı içeren bu uygulamalarla kendinizi veya ürününüzü en iyi şekilde tanıtarak sosyal medyanın öne çıkanları arasına girebilirsiniz.

 

ÖNEMLİ! Bu arada çok önemli bu uyarıya kulak vermenizde de fayda var, Bu listede paylaştığım bazı uygulamaların toplu takip ve bırakma gibi özelliklerini kullanırken dikkatli olmalısınız. Doğal olmayan bu gibi işlemler Twitter’ın kullanım sözleşmesine aykırı olduğu için yönettiğiniz hesabın yasaklanmasına sebep olabilir. Tanıttığımız uygulamaları doğru amaçlarla kullandığınızda yönetilen hesabın takipçi sayısında ve etkileşim oranlarında önemli artışlar sağlanabilir.Twitter hesabınızın yönetilmesinde size çok faydalı olabilir,fakat dediğim gibi bu uygulamaların herbiri sizin doğru kullanımınız sayesinde size yarar sağlayacaktır,iyi eğlenceler…

TİMELY

Twitter Timely

 

Twitter da fazla tweet atmak kadar doğru zamanda tweet atmak da önemli, atmak da önemli. Timely son atılan tweetleri analiz ederek hesabınız için en doğru zamanlamayı buluyor. Siz paylaşmak istediğiniz tweetleri uygulamaya kaydediyorsunuz. Doğru zaman geldiğinde ise Timely sizin yerinize paylaşımda bulunuyor.

 

WHAT THE TREND

Twitter’da neler trend olmuş, neden olmuş? Ülkelere ve kullanıcılara göre analiz ve reporların yanısıra dünyada en çok konuşulan konuları da What the Trend’den öğrenebilirsiniz.

 

TWİTTER FEED

Twitter profillerinizi sitenizin RSS beslemeleriyle otomatik olarak güncellemek isterseniz size önerim TwitterFeed. Web tabanlı uygulamaya birden fazla hesap eklenebiliyor. Zamanı olmayanlara önerebileceğim araç “hiç yoktan iyidir” diyenler için.

TWEEPİ – REFOLLOW – AUTOTWEETING

Takipçi Yönetme Aracı

 

Takipçileri Kontrol aracı

 

Otomatik Tweet

 

Refollow, Autotweeting ve Tweepi benzer özelliklere sahip. Takipçileri analiz etmek, yeni takipçiler bulmak, sizi takip edenleri otomatik takip etmek ve takip etmeyenleri otomatik bırakmak için kullanılabilecek uygulamaları detaylı olarak inceleyerek kararınızı verebilirsiniz. Refollow ücretsiz olduğu için rakiplerini bir adım geride bırakıyor.

 

HOOTSUİTE

Hootsuite facebook,twitter,linkedin,olabilen yönetim aracı
Tüm sosyal ağların yönetimi Hootsuite

 

Sadece Twitter değil Facebook, LinkedIn, Foursquare takibi için kullanılan HootSuite listedeki en ünlü en profesyonel uygulamalardan. Dış servislerle de entegre olabilen uygulama profesyonellerin tarcihleri arasında.

TweetEraser

eski tweetlerin yönetilmesi

 

Yönettiğiniz bir Twitter hesabının eski tweetleri arasında arama yaparak gereksiz olanları silmenizi sağlayan web tabanlı bir araç. Sosyal medya itibarı için her an gerekebilir.

TWEETADDER

Otomatik Takipçi arttırma

 

Twitter işlemlerini otomatiğe bağlamak için kullanabileceğiniz Windows tabanlı bir program. Gelişmiş filtreleme aracı sayesinde doğru takipçi kitlesini bulmanıza yardımcı olacak uygulamayla otomatik tweet atma, takip etme, takip bırakma, direkt mesaj atma gibi işlemler yönetilebilir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Character cannot be developed in ease and quiet. Only through experiences of trial and suffering can the soul be strengthened, vision cleared, ambition inspired and success achieved. Helen Adams Keller

 2. sağlıklı beslenme zayıflama motüvasyon neticede hepsi beynimizin gücü ile bağlantılı bizim beynimize veremediğimiz komutları yerimize veriyorlar )

 3. DOĞANHAN ÇINAR

  tam babama göre bir telkin. sübliminal mesajlar

 4. Bu yöntem tam bana göre… boy uzatma egzersizleri resimli

 5. Benimde dikkatim yeterli değil bu telkinide yeni gördüm, Bu telkin ile dikkat eksikline çözüm telkini mi bana göredir ? bunu nasıl anlarım ? iş hayatında motivasyon

 6. Ders çalışanlar için gerekli herkekesin alması gerekir hızlı okuma kursu

 7. kilo nedeniyle terlemenin sonu olabilirmi acaba öfke sözleri

 8. ilginç bu cdlerin her şeye fadası var.sanki sihirli değnek gibi. paracevirme

 9. benim sorunum yok ama arkadaşıma bunu önermeliyim cinsellik nedir

 10. Kesin Sonuç verir mi acaba 21 gün sonra yada daha fazla dinlemeliyiz mi kumardan nasil kurtulurum

 11. ARMAĞAN GONCA

  Ruh ikizi denen şey gerçekten de varmış bunu anladım önceden ne kadar olumsuz düşündüğümü ve insanlar için boş kaygılarda bulunduğumu anladım.Gerçekten çok yararlı oldu teşekkürler. korkmazlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂