Pazartesi , Temmuz 15 2019
Ana Sayfa / Sağlık / AIDS'E KARŞI ETKİLİ ANTİBİYOTİK BULUNDU!

AIDS'E KARŞI ETKİLİ ANTİBİYOTİK BULUNDU!

Araştırmacılar AIDS’in yol açtığı ölümleri azaltacak etkili ve ucuz bir antibiyotiğin bulunduğunu açıkladı.

İngiliz ve Afrikalı araştırmacılar AIDS’in yol açtığı ölümleri azaltacak etkili ve ucuz bir antibiyotiğin bulunduğunu açıkladı.

Araştırmacılar Afrika’da HIV’ye karşı uygulanan ilaç tedavisine ek olarak verilen bu antibiyotiğin, AIDS’den ölüm riskini yarı yarıya düşürdüğünü bildirdi.

Bilimadamlarına göre, diğer ilaçlarla birlikte antibiyotiği alan hastalarda, ilk 18 ay içinde ölüm oranı yüzde 50 düştü.

Lancet tıp dergisinde yayınlanan araştırmada, “Co-trimoxazole” adlı antibiyotiği, Uganda ve Zimbabve’de 3 binden fazla AIDS hastasının kullandığı belirtiliyor.

Araştırmacılardan Londra Tıp Araştırmaları Konseyi yetkilisi Diana Gibb, Co-trimoxazole’un günlük dozunun, birkaç cent gibi çok düşük bir fiyata alınabileceğini söyledi. Gibb’e göre, hastalara bu ilacın verilmemesi, antibiyotiğin güvenli olmadığı yönünde yanlış inançtan kaynaklanıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Herkesin içinde bulunduğu koşul, başına gelebileceklerin en iyisidir. İçinde ölüm olmayan bir kişi, dışarıda da onunla karşılaşmaz. Dreamer

  2. merhba bu cd almak ıstıyorum nasıl alabılırım gitti gidiyorda goremedım tek olrak saygılar .

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by