5 GÜN SONRA BİLE ETKİLİ DOĞUM KONTROL HAPI!

Amerikalı bilim adamları, cinsel ilişkiden tam 5 gün sonra bile alınsa istenmeyen gebeliği önleyen doğum kontrol hapı üretti.
HRA Pharma adlı firma tarafından EllaOne adıyla üretilen doğum kontrol hapı tam bin 241 kadın üzerinde denendi. Cinsel ilişkiye giren kadınların yüzde 97,9’u bu hapı kullandığı için hamile kalmadı.

Amerika’da piyasaya sürülen doğum kontrol hapının Avrupa’da satışa sunulacağı ilk ülke ise Almanya olacak.

DOKTORLAR ÖNERMİYOR

Ülkemizde ‘ertesi gün hapı’ olarak bilinen acil kontraseptifler, bir çok çift tarafından tercih ediliyor. Ancak uzmanlar, acil kontraseptiflerin bir doğum kontrol yöntemi olmadığını; halihazırda kullanılan doğum kontrol yönteminin başarısız olacağını düşündüğünüz durumlarda kullanılması gerektiğine dikkati çekiyor.

Doktorların ayda 1 kereden fazla kullanılmasını önermedikleri bu haplar, şu anda ilişkiden 72 saat sonraya kadar alındığında gebeliği önlemede ciddi etki sağlıyor.

Haberturk.com

ENGLİSH

American scientists, from the full 5 days after sexual intercourse, even if taken to prevent unwanted pregnancy has produced birth control pill.
HRA Pharma has manufactured by the company with the name EllaOne birth control pill has been tested on a full-thousand 241 women. 97.9 percent of women entering into sexual relations’ u did not get pregnant because the pill use.

Birth control pills in the United States released the first country in Europe that Germany will be offered for sale.

RECOMMENDED DOCTORS do

In our country, ‘the next day pill known as’ emergency contraceptives, are preferred by many couples. However, specialists, emergency contraceptives are not a birth control method, currently used method of birth control will fail to be used in situations that you think is noticeable.

Doctors recommend the use of more than 1 times per month do not these pills, after 72 hours from the relationship at this time in preventing pregnancy when taken up to provide serious effects.

Haberturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

24 yorumlar

  1. çok önemli noktalar için hazırlanmış bu cd ler. denemek için sabırsızlanıyorum

  2. Başarımın sırrı, üstünlüğüme gözü kapalı inanmamdı. Oscar Wilde

  3. Artık kilo vermek için diyetlere ihtiyaç olmayacak Teşekürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂