Perşembe , Haziran 17 2021

4 SORUNA 4 ŞİFALI BİTKİ

Hazımsızlık, yorgunluk, kötü nefes kokusu ve reflü… Bu sorunların çaresini her zaman ecza dolabınızda mı arıyorsunuz? 

Hazımsızlık,yorgunluk,kötü nefes kokusu ve reflü… Bu sorunların çaresini her zaman ecza dolabınızda mı arıyorsunuz? Bizim başka bir önerimiz var: Şifalı bitkiler.

Hazımsızlık

Çare: Melisa

Ne sağlıyor: Şifalı bitkilerle uğraşan uzmanlar, melisanın hazımsızlığa karşı birebir olduğunu söylüyorlar. Ayrıca antideprasan özelliği olan bu bitki, kendinizi kısa bir sürede iyi ve daha mutlu hissetmenizi sağlayabiliyor. Aynı zamanda, anksiyete ve uyku problemlerini gidermede de etkili olan melisanın hafızayı güçlendirdiği de biliniyor.

Bunu deneyin: Hazımsızlıktan yakınıyor ve melisanın olumlu etkilerinden faydalanmak istiyorsanız, 3–4 çay kaşığı kuru melisa yaprağıyla demlediğiniz çaydan günde 2 fincan için.

Mide bulantısı

Çare: Papatya

Ne sağlıyor: Papatya sindirim sistemi üzerinde pek çok olumlu etkiye sahip bir bitki ve mide spazm ve kramplarını da önlüyor. Bu özelliğiyle de mide bulantısının yanı sıra, şişkinlik, hafif gastrit semptomları ve gaz şikâyetlerini gidermede de etkili olabiliyor. Uzmanlar, papatyanın araba ve gemi yolculuklarında oluşan bulantıları önlemede de etkili olabileceğini belirtiyor.

Bunu deneyin: Marketlerde hazır satılan papatya çaylarını deneyebileceğiniz gibi aktarlardan kuru papatya alıp kendi çayınızı kendiniz de demleyebilirsiniz. Ayrıca büyük bir kapta demlediğiniz papatya suyuna batırdığınız minik bir havluyla karnınıza 20 dakika boyunca kompres yapmak da bulantınızı hafifletecektir.

Halsizlik

Çare: Ginseng

Ne sağlıyor: Ginseng, özellikle Uzakdoğuluların enerji kaynağı olarak kullandıkları ve asla vazgeçemedikleri bitkilerin başında geliyor. Aynı zamanda hafızayı güçlendiren, anksiyete ve huzursuzlukla da savaşan ginsengten bol bol tüketmek, oruç tutanların sık sık yaşadığı halsizlik ve yorgunluk sorununa karşı ida oldukça yi geliyor.

Bunu deneyin: Ginseng kökünü aktarlardan temin edebilir, bununla çay demleyebilir ya da yemeklerinizin içine rendeleyerek kullanabilirsiniz. (Günde yaklaşık 1 – 2 gr.) Ayrıca doğal ürünler satan mağazalardan aldığınız ginseng haplarını bir uzmana danışarak kullanabilirsiniz.

Kötü nefes kokusu

Çare: Biberiye

Ne sağlıyor: Sindirim sistemini düzenlemek için kullanılan biberiye kötü nefes kokusunu gidermede son derece etkili. Ayrıca açlık nedeniyle oluşan baş ağrılarını gidermek için de biberiye yapraklarını parmaklarınızın arasında sıkabilir elinize gelen yağı, şakaklarınıza sürüp hafifçe ovabilirsiniz.

Bunu deneyin: Taze biberiye yapraklarını salata ve et yemeklerinin üzerine lezzet vermek için serpebilirsiniz. Kurumuş biberiye yapraklarını ise çay demlemek için kullanabilirsiniz.

03.06.2008
Kaynak : HürriyetENGLİSH

Indigestion, fatigue, bad breath and the smell reflü … Solution of these problems would always call you on your medicine chest?

Indigestion, fatigue, bad breath and the smell reflü … Solution of these problems would always call you on your medicine chest? We have another suggestion: Şifalı plants.

Indigestion
Solution: Melisa
What gives: The experts dealing with herbs, balm say that is one against indigestion. Moreover, these plants antideprasan feature yourself in a short period of time can allow you to feel better and more happy. At the same time, anxiety and sleeping problems in the effective costs of the balm also is known to strengthen memory.

Try this: close to the Indigestion and melissa want to take advantage of the positive impact of, 3-4 teaspoon dry balm leaves 2 cups per day for the brew from the tea.

 

Nausea
Solution: Daisy
What gives: Daisy on the digestive system has many positive effects and stomach cramps and cramps for a plant to prevent them. With this feature, as well as the nausea, swelling, symptoms of mild gastritis and gas to resolve a complaint can also be effective. Experts, the daisy in the car and boat trips can be effective in preventing nausea says.

Try this: Market ready for sale as you can try the camomile tea and dry transfer on your own brew your tea camomile they can get. Moreover, in a large bowl soak the towel with a tiny daisy water you sink to your stomach 20 minutes to compress will relieve your nausea.

 

Fatigue
Solution: Ginseng
What gives: Ginseng, particularly the Far East as a source of energy people use is one of the plants can not and never give up. At the same time, enhance memory, anxiety and unrest with the war to consume ginsengten superfluously, who often live fast against the weakness and fatigue problem comes ida very good.

Try this: Ginseng root can be transferred from, you can brew tea with it or use it to eat later in the grate. (Per day, approximately 1 – 2 gr.) Moreover, the natural products sold from the store can use Ginseng pills, consult an expert.

Bad breath odor
Solution: Rosemary
What gives: Digestive system used to organize extremely effective in rosemary deodorize bad breath. Moreover, because of hunger to eliminate the headaches of rosemary leaves between your fingers the oil in your hands frequently can, and take to your temple you can knead lightly.

Try this: Fresh rosemary leaves on top of salad and meat to give flavor to sprinkle. Dried rosemary leaves can be used to brew the tea.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Güneşin sana ulaşmasını istiyorsan gölgeden çık. Konfüçyüs

 2. İnsan yapısı gereği sosyal bir varlıktır. Gelişmiş sosyal becerisi olan insanların daha mutlu olduğu herkes tarafından bilinir. Bu konuda da eksiklerim var. subliminal messages

 3. RT @egemenergel: Ulkedeki beyaz yakalilarin %90 i kuantumu kisisel gelisim bişisi saniyor kilo verme

 4. bende bağlanma konusunda zorluk çekiyorum güzel bir ürüne benziyor alfa harfi

 5. Ben dün aldığım Hızlı Okuma CD’sini uygulamaya başladım. Burada yazana göre ilk dinlemeden sonra 1. ve 2. bölüm uygulanmasa da olur denmesine rağmen uygulanırsa daha etkili olacağını düşünüyorum. Çünkü 2. bölümü dinlerken tamamen bu olaya odaklanıldığı için hem bilinçli olarak kendinizi motive ediyorsunuz hemde bilinç altına mesajlar yollanıyor. Buda etkiyi artırır. Ayrıca emeği geçenelere teşekkür ederim. anti aging ne demek

 6. paramı o da neeeeee hintçe

 7. Demo lütfen vajina ve penis birleşmesi

 8. Kendine güven olmadan insan adım bile atamıyor daha mutlu ve özgür bir yaşam için kendine güven gerekli. portekizce gücüne güç katmaya geldik

 9. Yanılıyor muyum? güçlü arzu

 10. RESMİYE CİHAN

  tr gündemi ya faşizm ya da futbol, kişisel gelişim önemli tabi. öfke kontrolü

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂