Perşembe , Ekim 29 2020

3 – Satış Becerilerinizi Geliştirin ve Öğrendiklerinizi Uygulayın

Satış alanında kariyer yapmak ve tabii başarılı satış sonuçları elde etmek istiyorsanız,satışla ilgili bilgi,beceri ve tekniklerinizi sürekli geliştirmelisiniz.Peki nasıl geliştireceksiniz bu becerinizi ? Söylendiği kadar kolay mı?Hep duyduğunuz bir şey bu, daha çok çalış,daha çok eğitim al daha çok müşteriye git ve daha çok  satış yap.

Ben eğitim vermeye gittiğim kurumlarda satış yöneticilerine bir soru soruyorum…Siz kaç yıl sahada satış yaptınız? Yöneticlerin çoğu çok az saha satış tecrübesine sahip kişilerden oluşuyor,bu yüzden de genel olarak söylenen şeyler aynı,istenen şeyler aynı,verilen eğitimler aynı oluyor ve tabii ki beklenen satışların da çok farklı olması isteniyor.

Ben her başarının, bir soru ile başlayacağına  inanıyorum.Belki basit bir soru ama sonuçları çok büyük olabilecek bir soru.Daha çok satış yapmanın  başka yolları var mı? Bu soruyu kendinize sorduğunuzda ,bir anda bambaşka bir gelişim içinde buluyorsunuz kendinizi,ilk önce ciddi bir beyin fırtınası hem kendi içinizde hem ekip arkadaşlarınızla birlikte,daha sonra araştırma,bilgiye ulaşma ve öğrenme yolunda ciddi bir emek geliyor ve en sonunda da çeşitli yol ve yöntemler denemeye başlıyorsunuz .İşte o andan itibaren hayatınızda gerçekten bir şeylerin değiştiğini hissetmeye başlıyorsunuz,çünkü artık diğer satıcılardan farklı bir yola girdiniz.Gelişim ve tecrübe artık kendiliğinden gelmeye başlıyor,okumaya,seminerlere katılmaya ve en öçnemlisi artık başkaları için değil kendiniz için satmaya başlıyorsunuz.

Şimdi bir düşünün bu soruyu kendinize hiç sordunuz mu? Benim karşılaştığım satıcılardan bir çoğu bu soruyu kendilerine sormadılar,sadece bilinen yol ve yöntemlerle daha çok satış,daha çok başarı beklemek imkansız,işte bu söz ne kadar güzel anlatmış durumu.”Hep aynı şeyleri yaparak,farklı sonuçlar almayı beklemek deliliktir”

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

21 yorumlar

  1. Don’t let your victories go to your head, or your failures go to your heart. Author Unknown

  2. “Hayatta en zor şey, gayesiz insanlarla birlikte yaşamak mecburiyetinde kalmaktır.” Cenap Şehabettin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂