Cumartesi , Temmuz 31 2021

2012 MAKYAJ TRENDİ

2012 makyaj trendi!

Cosmopolitan/Ezgi Tanlak

2012’nin ışıltılı makyaj trendi girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak. Bu tüyolarla yalnızca yılbaşı gecesi değil 365 gün boyunca ışık saçacaksınız!

Yeni yıla geri sayım başladı. Tabii siz de ne giyeceğinizi, makyajınızın nasıl olacağını düşünmeden edemiyorsunuz haliyle. Bobbi Brown markasının yaratıcısı, ünlü makyaj uzmanı Bobbi Brown, ışıltının kullanılacağı en doğru zamanın yılbaşı gecesi olduğunu söylüyor. Uygulaması diğer renklere oranla daha fazla risk taşıyan ışıltılı ürünleri nasıl kullanmanız gerektiğini ondan öğrendik.

2012 makyaj trendi!

Tehlikelere hazırlıklı olun

“Bence ışıltılı ürünler makyaj dünyasının mücevherleri” diyor Brown ve ekliyor; “Bu tarz ürünler ışığı yansıttıkları için kadınları çok daha güzel ve göz alıcı gösteriyor.” Işıltı barındıran ürünlerin özellikle göz çevresindeki renk bozukluklarının, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğünü azalttığı ise bilinen bir gerçek. Fakat gereğinden fazla kullanıldığında da kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterebilir. Ya da T bölgesinde yağlanma problemi yaşayanlar, sorunlu bölgeye ekstra ışıltı eklediklerinde durum çok daha vahim bir hal alabilir. Bu tehlikeler sakın sizi ürkütmesin. Bobbi Brown’un yardımlarıyla ışıltılı ürünleri nasıl kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Cool party eye palette.150 tl

2012 makyaj trendi!

Mükemmel ürün seçimi

Brown, ışıltılı ürünlerin kompakt ya da toz pudra, krem ve likit olmak üzere dört ayrı formda olabildiğini söylüyor. Eğer cildiniz aşırı kuru değilse ışıltılı kompakt pudra tercih etmeniz sizin lehinize olacak. Likit formdaki ürünler hem uygulama güçlüğü, hem de makyajın geri kalanını da riske etmesi bakımından dezavantajlı. Fakat çok daha fazla bölgeye yayılabilmesi açısından vücut için en ideali de bu ürünler. Kremsi formları uygulamaksa likid olanlara göre çok daha kolay. Fondöteninizin ya da pudranızın kayıp gitmesini istemiyorsanız tampon hareketlerle uygulamalısınız.

Lip color in part Rose ruj.65tl

2012 makyaj trendi!

Biraz büyü katın

Hafif bir ışıltı bile makyajınızda büyükdeğişiklikler yaratabilir. Tabii uyguladığınız bölge de bir o kadar önemli. Bobbi Brown’ın kuralı; günlük makyajda yüzde yalnızca tek bir bölgede; gece makyajındaysa iki bölgede ışıltı kullanmak. Siz de abartıya kaçmamak için bu kurala uyun. Eğer yılbaşı gecesi için omuz ve dekolte bölgenize ışıltılı bir vücutürünü uygulayacaksanız, yüzünüzde tek bir bölgeye ışıltıyla vurgu yaparak sınırların içinde kalmaya özen gösterebilirsiniz.

Ultimate party collection ruj ve far paleti.230tl

2012 makyaj trendi!

Işıltılı gözler

Işıltılı bir farı kirpik dibinden göz kapağınızın katlanma noktasına kadar uygulayın. Eğer açık tenliyseniz altın, kemik ve gümüş; kumralsanız pembe altın; esmerseniz bronz tonlarda bir ürün tercih edin. Kaşlarınızın hemen alt kısmına kemik ya da beyaz tonlarda bir ışıltılı far uygulayarak gözlerinizi daha büyük ve parlak gösterebilirsiniz.

Jet chromo dual ended eyeliner.55tl

2012 makyaj trendi!

Canlı yanaklar

Mat bir allığın yerine ışıltılı ürünler tercih ederek cildinizi daha canlı göstermeniz mümkün. Eğer cildiniz soğuk tonlardaysa pembe, sıcak tonlardaysa şeftali rengi allık tercih etmelisiniz. Orta kabarıklıkta bir fırçaışıltılı allığı hem elmacık kemiklerinize sürmeyi hem de dağıtmayıkolaylaşt ıracak. Kremsi bir ürün kullanmak istiyorsanız ürünü parmağınızla yedirmeye çalışmayın tampon hareketleriyle sürün. Böyleceten makyajınızı dağıtmamış olacaksınız.

Bobbi’s party eau de parfüm.130tl

2012 makyaj trendi!

Dudaklar

Işıltılı dudak parlatıcılarının ve rujların ışığı yansıtma özellikleri dudaklara daha dolgunmuş görüntüsü verir. Günlük kullanım için doğal dudak renginizi vurgulayacak ruj ya da dudak parlatıcısı seçin. Gece ise bir-iki ton koyu renk kullanarak etkiyi derinleştirebilirsiniz. Parlatıcıyı aynı tonlarda bir rujun üzerine sürerek etkiyi güçlendirin.

Onyx&sliver  Eye paint palette.150tl

2012 makyaj trendi!

Çarpıcı bir ten

Vücudunuza ışıltılı ürünler uygularken yalnızca bir ya da iki bölge seçmelisiniz. Brown, “Eğer ürünü tüm vücudunuza sürerseniz asla doğal bir sonuç elde edemezsiniz” diyor. Losyonlar ışıltıyı emeceği için alacağınız sonuç, ışıltılı vücutjellerinden daha abartısız olacak. Uygulama sonrasında ellerinizi yıkamayı sakın unutmayın, simlerle dolu bir avuç kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Lip Gloss Trio ikili dudak parlatıcı seti.100tl


Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Ali bey en kısa zamanda cd kerinize ulaşıp kendimi bir programa almak için sabırsızlanıyorum.. iyilikler dilerm

 2. cevaplarınız seçimlerimde yönlendirici olacak..

 3. TİMUÇİN AGAH

  Eşim yeni aldı, merakla dinlemeye devam ediyor.. sonuçları bekliyoruz.

 4. ATOM KELEBEK

  bi dönem çok kötü durumdaydım kabızlık yüzünden ama çok şükür geçti,denemekte fayda var bence.

 5. ASUTAY ALKANALP

  ilk defa duyuyorum bu sistemi, çok merak ettim çince öğrenmek

 6. Karizmanın ardından kariyerde de başarı gelecektir.. kesinlikle doğru bir cd.. fotografik hafıza testi

 7. Başağrısı hayatımı çok kötü etkiliyor,umarım faydası olur. telkinmp3

 8. Sibel Üresin kimdir diye nette baktım.Dolu belediye de aile, kişisel gelişim türü dersler veriyormuş.Bundan ders alanın vay haline. arpca

 9. Bu telkinle kalıcı bir ilişki bulunmaz herhalde. beta nedir

 10. düzenli olarak dinlendiğinde cok süper değişim yaşıyorsunuz. hızlı okuma programı

 11. ALDOĞAN HALİS

  bu aralar burçlara ve beden diline baya taktım evde bolca astroloji ve kişisel gelişim kitabı var:)internete girdiğimde de hep böyle siteler italyanca öğrenme

 12. İş hayatında başarı cd nizi aldım ve sonuçlardan oldukça menunum, dinlemeye devam ediyorum product id

 13. sıkıntılı bir iki sene geçirdim şu an lise üç te okuyorum bu iki sene yakamı bırakmıyor hayatımı değiştirmek istiyorum

 14. Bunlar bence yüzyılın buluşları çok teşekkürler, rahatlamak isteyenlere bire bir çözüm bulmuşsunuz. vücut geliştirme hareketleri resimli

 15. çekirge bir takım kişisel gelişim, pozitif düşünce, yoga falan; işte o gün bu gün sürekli sıçrıyor.. portekizce öğrenme

 16. ürünleri merak ediyorum para cevırme

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂