Perşembe , Haziran 10 2021

2012 ESTETİK TRENDLERİ

Güzellik dünyasında büyük değişimlere hazır olun! Hep moda trendleri değişecek değil ya artık estetiğin de trendleri değişiyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar, 2012 yılında moda olacak estetik girişimlerini şimdiden belirledi.

Güzelleşmek artık sandığınız kadar da zor değil. Küçük bir estetik müdahaleyle sadece yarım saatte istediğiniz buruna kavuşabilir, mankenleri kıskandıracak bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat bu değişimi yaparken estetik trendlere de uymanız ve estetik modasının gerisinde kalmamanız gerekiyor.

İşte uzmanından değişen trenler hakkında bilgiler:

Kalkık burunlar artık istenmiyor

Op. Dr. Yakup Avşar, “Artık burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce estetik tasarım yapılması gerekiyor. Kişinin burun yapısının da değişime izin vermesi lazım. Değişim hastanın burun yapısına göre sağlanıyor. Herkesin istediği burun şekli farklı olsa da genelde günümüzün trendi karakteristik, hoş görünen burunlar. Kimse burun deliklerinin çok belirgin olmasını istemiyor. 80’lerde çok fazla yapılan oldukça kalkık burunlar artık istenmiyor. Kimse uzun burun istemiyor. Son günlerde burunda minimal bir kavis isteniyor. Çok düz burunlar ise tercih edilmiyor. Belirli bir kavis olacak ve hafif bir diklik olacak. Burun ucu, altı çok bombeli olmamalı, delikler görünmemeli” diyor.

Meme boyutları normalleşiyor

Op. Dr. Yakup Avşar, meme estetiğinde artık normal boyutlarda memelerin istendiğini belirtiyor. Kadınların yüzde 15’i genelde çok büyük göğüsler istiyor. Yüzde 15’i ise çok küçük istiyor. Yüzde 70 ise standart yani 80 B istiyor. Genelde trend dekoltenin iyi görünmesi, göğüslerin ağır olmaması.

Fazlalıklar diğer bölgelerde kullanılıyor

Fazlalık bölgelerinden alınan yağların ihtiyaç duyulan diğer bölgelerde kullanıldığı yöntemler günümüzde çok sık kullanılıyor. Op. Dr. Yakup Avşar, “Vaser sistemi denilen yöntemle yapılan operasyonların oldukça etkili olduğunu belirtiyor. Bu yöntemde fazlalık olan bölgeye ultrason veriliyor ve o bölgedeki yağ eritiliyor. Eskiden görülen çökmeler bu yöntemle oluşmuyor. Popo kaldırma, bel oyma, karın şekillendirme, bazen göğüste de kullanıyor. Vaser cildi içeriden bir miktar toparlıyor. Alınan yağ ise gerekli görülen bölgede değerlendirilebiliyor. Örneğin popo şekillendirmede alınan yağ, bacaklar zayıfsa bacaklara enjeksiyon yapılabiliyor” dedi.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Yapman gerekeni hemen yap, kendini o anda güçlü hissedeceksin. Emerson

 2. “Sana acı gerçekleri söyleyecek şahısları, özel ve genel toplantılarında, yakınında tut.” Hazreti Ali

 3. Bu uyarılar ticari başarı sağlamaktan öte bizlere yararlı olmak istediğinizin en büyük ispatıdır. Daha birçok alanda mp3lerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. eşim ve çocuklarım onlarla mutluyum kimse mutsuz olmasın çok güzel konular bunlar teşekkürler

 5. Two roads diverged in a wood, and I, I took the one less traveled by, And that has made all the difference. Robert Frost

 6. Hayatımız düşüncelerimizin eseridir. Marcus Aurelius

 7. Tüm sırtım gün boyu ağrıyor, ağrılar hayatımı olumsuz etkiliyor. Kurtulmak rüya gibi bir şey. alkolü bırakma

 8. İyi kötü bütün duygular açıkca ifade edilmeli. İfade edilmeyen duygular birikerek ruhsal çöküntü yaşatabiliyor. Duygularını ifadede sorun yaşayan insanlar için bulunmaz bir nimet olsa gerek. hollandaca öğrenmek

 9. eşim ve ben yıllardır sigarayı bırakamıyoruz, inşalah bu defa olur hızlı okuma programı

 10. İlk kişisel gelişim kitabım “Üç taş bir hobi” çok yakında seçkin kitabevlerinde işsizler rafında alfa erkeğinin özellikleri

 11. Okul hayatım boyunca fen derslerinde hep sıkıntı çektim daha önce keşfetmediğim için çok şanssızım. arapça sözlük

 12. Demo lütfen başarı resimleri

 13. cd lerden 3 yada dört tanesini almak istiyorum.telefonunuz cevap vermiyor.3 defa aradım. eski kız arkadaş

 14. yıllardır tırnak yiyorum,etkili olursa müthiş bir ürün:)) portekizce sarki

 15. AYSIN ŞAYESTE

  “Bavula Yastık Sığdırmak” adlı kişisel gelişim kitabım çok yakında tüm seçkin kitabevlerinde… matematik nedir

 16. Kredi çekmek bu ekonomik şartlarda pe çok insanı mağdur etmektedir. Temkinli haracamalar yapmak için bütçeyi iyi ayarlamak gerekmektedir. Bu ise insanın şahsi düşünceleriyle çok zor olmaktadır. Özenle hazırlanmış bu telkini dinleyerek belli bir plan dahilinde cebimizi kontrol altına alabiliriz. telkin nasıl yapılır

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂