Perşembe , Temmuz 29 2021

2010 YAZ TRENDLERİ!

Buz gibi ve kar dolu kış günlerini yaşarken içimizi ısıtacak yaz günlerinden ve önümüzdeki yazın trendlerine genel bir bakış atmaya nedersiniz? Trend belirleyiciler önümüzdeki yazın trendlerini üç ana başlık altında topladılar.

Bunlardan ilki ; aristokrat ruh halini anımsatan stil ile zenginlik hissi veren kostümlerle bize biraz oryantalist bir havaya doğru sürüklüyor. Gösterişli, desenli, abartılı kumaşlarla bezeniyor. Egzotik ve değerli ile sıradan, basitle bütünleşiyor. Yumuşak ve sert hatlar bir arada kullanılıyor. Bu trendlerin içinde fazlasıyla abartı duygusu da var. Çok ince jarseleri krep vual ile bir arada göreceğiz. Kısa ceketlerde büyük torba cepler kullanılıyor. Asimetrik kesimler ve uzun kısa üst üste kullanılarak kıyafetlere hareket getirecek. Denimlerde dore lame efektler il abartı duygusu ön plana çıkacak. Nakışlar, danteller, kumaşlarda doğu etkisini belli eden desenler günümüze uyarlanarak bu trendi bize hissettirecek. Renklerde ise taba, lal rengi, mercan rengi, kirli turuncu, gri mavi, soluk yeşil bunlara kombin olarak siyah, açık pastel tonlar ve çoğunlukla göz alıcı etki yaratan metalik tonların uyumunu bir arada göreceğiz. Bu trendle kendimizi istediğimiz kadar abartı duygusunun içine bırakabiliriz. Artık rüküşlük sizi korkutmasın bu akımla beraber içimizdeki abartı duygusunu olabildiğince serbest bırakabileceğiz.

İkinci önemli trend ise bizi doğaya yakınlaştıran sadelik. Doğaya ve doğanın renkleriyle uyum içinde yaşama hissi veren ince ayrıntılara önem veren bu trend bizi mütevazı bir tarz içine sokuyor. Lüks görünümlü kumaşların kıyafetlerdeki sadelikle bütünleşerek kullanılması en önemli özelliği bu akımın. Bu trendin savunduğu slogan evrim ve değişim. Bu sadeliğin yanında retro tarzda bu trend ile günümüze taşınıyor. Püsküllü ceketler, balon bluz, ip,sicim ve makremelerle süslenmiş elbiseler, bluzlar vitrinlerde sıkça göreceğimiz modeller. Ham, nötr ve hafif kumaşlar sıklıkla kullanılacak. Retro renklerde bu trendin içinde. Doğadaki bütün renkler, gök mavisi, uçuk sarı, taş renkleri, toprak tonları sıklıkla kullanılıyor. Jarse patchwork elbiseler, organik crincle kumaşlı kostümler, kalem etekler, makreme üstler, yakası sicim veya iple süslenmiş doğal kumaştan bluzlar tam sizin tarzınıza uygun olabilir. Bu tarzla doğaya kendinizi daha yakın hissedip onun bir parçası olduğunuzu hatırlayabilirsiniz. Önemli olan evrimin bir parçası olmak…..

Son trendimiz ise hayal mühendisliği. Modern bir görünüm ve geleceğin retrosunun içinde kendinizi bulacağınız bir akım. Fütürüstük tasarımlar ön planda. 60’lar, 70’ler in baskın etkisini hissedebilirsiniz. Mimari tasarım etkisi veren kostümleri sıklıkla göreceğiz. Bu trendde en önemli form daire. Daire etkisi altında kesimler modellere farklı bir hareket veriyor. 60’lı yılların modernist tarzı ve deneysel dokular bu trendin ana çıkış noktası. Floral desenler oldukça fazla var ama daha çok leke efekti verilmiş gib suluboya desenleri kullanacak tasarımcılar. Farklı baskı teknikleri uygulanarak yapılan efektler modelleri süsleyecek. Feminen baby-doll tarzı elbiseler, farbelalar, fırfırlar oldukça fazla kullanılacak. Bu akımın içinde retro, fütüristik akım ve feminenlik birleştirilecek. Renklerde ise metalik pastel tonlar ön planda. Gri, kum rengi, gri turuncu kombinasyonu, mor ve tonları, beyaz ve çok uçuk sarı kullanılacak.

Bu üç akımda bizleri farklı boyutlara taşımaya yardımcı oluyor ve geleceğin dünyasına yaklaştırılıyor. Trendlerle oyu oynamayı ve eğlenmeyi unutmayın. Soğuk kış günlerinde önümüzdeki yaza hazırlanmak için şimdiden hayal gücünüzü kullanmaya başlayın.

Mutlu ve moda dolu günlere…….

İpek Erberksoy
Moda Tasarımcısı
erberksoy@gmail.com

ENGLİSH

Such as ice and snow filled winter days to warm summer days while living inside of us and the next summer to take an overview of trends Neder? Trend setters next summer trends gathered under three main headings.

The first of mood reminiscent of aristocratic style costume with a wealth of feeling toward us with an air drag is a bit oriental. Flashy, embossed, embellished fabrics are exaggerated. Exotic and precious and ordinary, the whole becomes simple. Soft and hard lines being used in a search. This trend in the sense there are highly exaggerated. Together with very fine voile crepe and jersey to be seen. Short jacket pockets in the large bag is being used. Using short and long segments of asymmetric top costumes will bring to the movement. Exaggerated sense of lame effects il dore in denim to the fore going. Embroidery, lace, fabric patterns in the eastern shadow effect present we feel this trend will be adapted. The base colors, lal color, coral color, dirty, orange, gray, blue, pale green to them as the combi black, light pastel tones and often with dazzling effect in one will see the integration of metallic shades. Up with this trend we want ourselves into a sense of exaggeration can. With this current scare you rüküşlük no longer get as much as possible within us a sense of exaggeration will be able to release.

Us closer to nature, simplicity is the second most important trend. Living in harmony with nature and nature’s colors give the feeling of importance to the fine detail, this trend has put us in a modest manner. Luxurious-looking fabrics in clothing for use by integrating with the most important feature simplicity of this movement. This trend is the defense of evolution and change slogan. Retro style with this trend in addition to this simplicity is piped to the present. Fringed jackets, bubble blouse, rope, twine and adorned makremelerle dresses, blouses often we will see in showcases models. Ham, neutral and light fabrics will be used often. Retro colors in this trend. All colors in nature, sky blue, pale yellow, stone colors, earth tones are often used. Patchwork jersey dresses, organic fabric crincle costumes, pencil skirts, tops MAKREME, twine or rope burn time embellished blouse full of natural fabrics you can match your style. You feel closer to nature with this style and a part of it that you can remember. To be a part of evolution that is important … ..

We imagine the latest trends in engineering. Modern look and you will find yourself in a stream in the future retrosunun. Fütürüstük designs in the foreground. 60s, 70s may feel the effects in the raids. Which often influence the architectural design costumes to be seen. These trends form the most important office. Circle under the influence of different segments of the model gives a movement. Modernist style of ’60s and experimental textures of the main starting point for this trend. Floral patterns are quite a lot more spots, but given the effect to use gib watercolor pattern designers. The effects by applying different pressure techniques to decorate model. Feminine baby-doll style dresses, farbelalar, rather than fall to be used. This trend in the retro, futuristic and feminine of flow to be merged. The foreground colors, metallic pastel tones. Gray, sand color, gray combination of orange, purple and shades, white and very pale yellow to be used.

In these three streams helps us to move to different dimensions and to the world of the future are being approached. Trends and to play and have fun Do not forget to vote. Cold winter days to prepare for next summer already started to use your imagination.

To fashion a happy and full day … ….

Silk Erberksoy
Fashion Designer
erberksoy@gmail.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

 1. baldan tatlı ama uyuya bilsem kolayca

 2. Sevgi yalnız bir insana bağlılık değildir. Bir tutumdur. Kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek kimseyi seviyor başka herşeye karşı ilgisiz kalıyorsa sevgisi sevgi değil, genişletilmiş bencilliktir. Erich Fromm

 3. Neden hissetme biçimin bir başkasının kafasındaki düşüncelere bağlı olsun…?

 4. Benimde dikkatim yeterli değil bu telkinide yeni gördüm, Bu telkin ile dikkat eksikline çözüm telkini mi bana göredir ? bunu nasıl anlarım ?

 5. Yüksek lisans düşünüyorum bu çalışma beni diğerlerine göre daha başarılı kılacak:)

 6. Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak onu aramamak demektir. (Seeking something where it doesn’t exist, is not seeking.) Mevlana Celaleddin-i Rumi

 7. Herhangi bir yerden veya her yerden başlayabiliriz. Yeter ki orada bir değişim olsun ve bu benimle başlasın. M. Ferguson

 8. mp3′lerdeki “subliminal mesajları” Ali Gülkanat Bey’in kendisi mi okuyor, yoksa başkası mı acaba ? zihin geliştirme

 9. bilinçaltı tekniği ile sigarayı bırakan bir arkadaşım mevcut… bu konuda da her şey beyinde bitiyor.. norveççe öğrenmek

 10. Hayattan sıkılanlar alsınlar da biraz gevşesinler… hızlı

 11. Heyecan yaratan bir akım , memnuniyet yüzdesi oldukça yüksek rusça çeviri

 12. işte en çok ihtiyacım olduğunu düşündüğüm telkin ilacı bu.. Çünkü hayatımız sınav….. kişisel gelişim kitapları

 13. Biraz karizmaya her erkeğin ihtiyacı vardır. portekizce türkçe çeviri

 14. Eğer kendinize olan saygınızı sağlayamıyor ve ne yaparsanız yapın kendinize güvenemiyorsanız o güçü kendinizi kendinizde görmüyorsanız bu set tam size göre… mp3telkin

 15. göz bozukluğu genetik bizde.ben alıştım ama 1.sınıfa giden yeğenim hiç sevmiyor gözlük kullanmayı.bu frekansların yaş sınırı var mı acaba ıq testleri çöz

 16. Dinlerken, çok uykum geliyordu. Meğerse müziğin relaks etkisi de varmış. Şimdi çok daha güzel fotograflar çekiyorum… guvenmek

 17. Çağımızın en büyük sorunlarından birisi sigara bağımlılığıdır. Sigara bağımlılığı önce beyinde başlıyor sonra vucüda yayılıyor. Beyinde bu işi bitirebilmek için bu telkin dinlenilmelidir. romanca şarkılar

 18. Dikkat dağınıklığı özellikle eğitim hayatımızı büyük çapta etkileyebilecek bir problem. Ayrıca sadece dikkat eksikliğiyle kalmayıp, hiperaktivite, uykusuzluk, enerji eksikliği ve kronik yorgunluk gibi problemlerin çözümünün tek sette toplanmış olması büyük avantaj. esim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂