Perşembe , Ekim 29 2020

2 – Kendine İnanmanın Gücü

Eğer siz yapabileceğinize inanmazsanız,başkasının inanmasını beklemeyin, müşterilerinizle yapacağınız her görüşmeden önce ben çok iyi bir satıcıyım,benim ürünüm en iyisi diyemiyorsanız müşteriden randevu bile almayın… satış işinde boşa harcanan her dakika para kaybı demektir. Ya kendinize inanırsınız ya da satış işini bırakırsınız bunun ortası yoktur.

Sizin inanmadığınız bir ürüne müşteri de inanmaz,sizin inanmadığınız bir işi kimse almaz ve siz kendinize inanmıyorsanız müşterinizin inanmasını beklemeyin.

Peki kendime olan inancımı nasıl geliştireceğim?

Bunun bir çok yolu var,satış işini iyi öğrenmek bunların başında geliyor,eğitimlere katılmak,satışla ilgili kitaplar okumak,seminerlere gitmek,motive edici filmler seyretmek,ürünümüzü veya hizmetimizi en ince ayrıntısına kadar incelemek ve avantajlarını ortaya çıkarmak,kişisel motivasyon etkenlerini uygulamak bunların hepsi inancımızı arttıran unsurlar ancak bana göre üç şey bir araya gelmezse kendinize olan inancın devamlılığı söz konusu bile olmaz ve kimseyi de kendinize inandıramazsınız yani satış yapamazsınız.

Peki nedir bu üç unsur:

1. Şirketin gücü: Şirketim bana ne gibi imkanlar sunuyor,bu şirkette çalışmaktan mutlumuyum?ben dürüst ve ahlaklı olduğum sürece şirket benim arklamda duruyor mu?Bu soruların cevabını evet!olarak veriyorsanız işte sizi güçlendirecek ve kendinize inancınızı geliştirecek unsurlardan ilki gelişmiş demektir.

2. Ürün,Hizmet veya fikrinizin gücü: Satmış olduğunuz ürüne inanıyor musunuz, gerçekten müşterinize anlatırken kendinizi güçlü hissediyor musunuz, ürününüz belki piyasa şartlarında bulunan örneklerden daha aşağı kalitede olabilir,veya vermiş olduğunuz hizmette aksaklıklar olabilir,ne olursa olsun siz ürününüzün satılabileceğine ve müşterinize yarar sağlayacağına inanıyor musunuz? Evet diyor
sanız herkese satış yapabileceğinize inanın.

3. Kişisel Güç: Satış konusunda eksikleriniz var mı?satış sizin hayatınızın bir parçası mı? yoksa en kolay bulunabilen işlerden biri olduğu için mi satış işindesiniz? satış konusunda kariyer hedefiniz var mı? Yoksa günü kurtarmak için mi satış yapıyorsunuz? Cevaplarınız size güç verecek, kişisel olarak kendinizi hazır hissetmiyorsanız, kendi kendinize motive olamıyorsanız kendinize inanmanız mümkün olmaz ve sonuç olarak satamazsınız.

İşte bu üç etken kendinize olan inancınızın gelişmesini ya da tam tersi azalmasını sağlayacak size güç veren unsurlardır.Kendinize inanıyorsanız atacağınız en ufak bir adım bile hayatınızı değiştirebilir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. ELÇİN ŞÖLENDE

    Vizyon ve gerçeklik birdir. Dünya senin vizyonundur. Kendini değiştir, dünya da ebediyen değişecektir! Senin dünyaya yapabileceğin en büyük yardım budur. Dreamer

  2. onca ilaç içerek anlık çözümlere inat ilaçsız ömürlük bir çözüm olmasını dilerim…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂