GERÇEK ZENGİNLİK NEDİR?

Merhaba Değerli arkadaşlar,
ben Kişisel Gelişim Uzmanı Ali GÜLKANAT.
Şimdi Değişme Zamanı Eğitim Akademinin kurucusuyum. Yeni bir eğitimle karşınızdayım.
Bu eğitimde 10 DAKİKADA NASIL ZENGİN OLURSUNUZ konusunu anlatacağım.

Siz de kısa yoldan zengin olmanın yollarını arayan ve sabırsız olan kişilerdenseniz aramıza hoş geldiniz.
Hemen milyoner olmakla ilgili ip ucunu biran önce vermemi bekliyor olabilirsiniz.Haklısınız. Size çok ama çok gizli bir hazinenin sırrını vermek istiyorum. Öyleki bu hazine dünyadaki tüm altınların ve elmasların toplamından daha da değerli. Merak ettiniz mi?

Evet, şimdi gözlerinizi 10 dakikalığına kapatın.Beraber yapacağımız bu yolculuğun sonunda çok zengin olacaksınız. Şu ana kadar bildiğiniz her şeyi unutun ve rahatlamak için nefesinizi dinleyin. Yeterince sakinleştiğinizde her zaman yanınızda gezdirdiğiniz başınıza dikkat edin. Kafanızın içindeki süngerimsi bir madde gibi duran beyninizi hissedin ve onun inanılmaz bir kapasitesi olan dünyanın en muhteşem bilgisayarı olduğunun farkına varın. Yapılan araştırmalara göre beynin 2.5 milyon gigabayt hafızası bulunduğu ve bunun 300 yıl süren HD filmin kaydedilmesi anlamına geldiği belirtilmektedir. Dünya devi firmalar bir kaç megabayt daha fazla elektronik hafızası olan chipler üretmek için milyarlarca dolarlık arge’ler yaparlar.
Beynimiz, teknolojinin geldiği son noktaya rağmen dünyada ki tüm bilgisayarların toplamından daha fazla işlem gerçekleştirmektedir.

Bugün veya yakın gelecekte beynimiz kadar hızlı, onun kadar çok yönlü bir kapasiteye sahip ve onun kadar küçük, kendi kendini programlayan ve koruyan, taşınabilir, yeniden üretme kapasitesi olan bir bilgisayar mevcut değildir

Şimdi dikkatinizi duyu organlarınıza verin. Gözlerinizi, kulaklarınızı, dokunma duyunuzu, koklama ve tat alma duyularınızı, yeteneklerinizi, ısı farklılıklarınızı, duyu ötesi enerjilerinizi ve vücudunuzun hareketlerini algılayın. Yapabildiğiniz kadar ve mümkün olduğu kadar duyularınızın potansiyelinin farkına varın. Bu kapasiteye sahip bir makine ne kadar eder sizce? Şimdiki günümüz teknoloji imkanlarıyla bu yaratılabilir mi?

Devam edelim…

İsterseniz şimdi bir de hareket sistemimize bir göz atalım. Ne dersiniz? Koşabilir, atlayabilir, tırmanabilir, sürünebilir, yüzebilir, dalabilir, bisiklete binebilir, ellerinizin üzerinde yürüyebilir, dans edebilir, merdiven çıkabilir ve daha saymakla bitmeyecek bir çok şey yapabilirsiniz. Hatta öyleki araba kullanmak çok karmaşık işleri bir arada yapamabilme yeteneği gerektirir. Önünüze bakarken aynı anda aynalara bakar, aynı anda gaza ya da frene basar, aynı anda sohbet eder, sigara içer ve hatta bayan bir sürücü iseniz rujunuzu da sürebilirsiniz. Bilim insanları yoğun uğraşlara rağmen hala bir insanın yarısı kadar bile yürüyebilen bir robotu yapamamışlardır. Siz ise ona %100 sahipsiniz.

Gelelim Vücudumuzun diğer kısımlarına. Misal; sindirim alanlarına, vücudun bağışıklık sistemine, üreme organlarına, panzehir kabiliyeti vb. şeylere göz atın. Sindirim sisteminiz bir gün bile görevini aksatsaydı şayet, haliniz ne olurdu hiç düşündünüz mü? Elinizdekileri farkedin.

Sık sık tekrarlayabileceğiniz bu egzersizden sonra, yaşamınıza yeni ve daha olumlu bir bakış açısı getirmek için sahip olduğunuz devasa zenginliğin her gün yeniden farkına varmayı deneyin.

Bu egzersizi küçümseyip hafife almayın. Bu formül hayatınızda uzun süreli başarıya sahip olmanın anahtarı olabilir. Bize miras olarak kalan zenginliğin farkına vardığımız zaman, başarılı olma umudumuz da artar.

Bu gezegendeki her tür yaşam şekline uyum sağlamada şimdiye kadar en başarılı olmuş bir varlık türünü temsil ediyoruz  Atatürk, Albert Einstein, sokrates, buda ve isa gibi insanlarla ilgimiz vardır. Bu insanların hepsi, sizin de sahip olduğunuz nitelikleri beraberlerinde getirdiler bu dünyaya. Dolayısıyla vazgeçmeyin ve onların bazı yönlerden farklı oldukları yalanını kendinize söylemeyi bırakın. Bu insanlar potansiyellerinin farkındaydılar. Az önceki egzersizde bu tür bir bilincin küçük bir derecesini  başardınız. Onlar potansiyellerini, onu uyandırmak, denemek ve geliştirmek suretiyle kullandılar. Şimdi sıra sizde. Hazinelerinizi iyi kullanın

Bir videonun daha sonuna geldik.
Umarım eğitimden memnun kalmışsınızdır.  Eğer eğitimden memnun kaldıysanız ücretsiz eğitimlerimize destek olduğunuzu göstermek adına bu videoyu beğenip yorum bırakabilirsiniz.
Devam eden eğitimlerimizden haberdar olmak için de Şimdinin Gücü Kanalımıza ABONE olabilirsiniz.
Şimdilik hoşçakalın.

Şimdi ZENGİN OLMA Zamanı

Ali GÜLKANAT

Eğitim hayattır!

Ali Gülkanat

telkin mp3, kişisel gelişim, eğitim

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Eğitim

Önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir.

Leave A Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.