Çarşamba , Temmuz 21 2021

10 ADIMDA NASIL TERFİ EDERSİNİZ?

Terfi almak için gereken ne varsa yapıyorsunuz ve bunun önümdeki tek engelin patronunuz olduğunu düşünüyorsunuz. Herkes terfisinin keyfini sürerken siz başınızı işten kaldırmadığınız halde yerinizde sayıyorsunuz. Silikon Vadisi’nde strateji danışmanlığı yapan Steve Tobak “Artık bu yakınmaları bir kenara bırakın” diyor. Başarının sihirli bir formülü olmadığına inanan Tobak 23 yıllık kariyerinde kendi terfilerini nasıl aldığından yola çıkarak 10 maddelik bir yapılacaklar listesi hazırlamış. Beklediğiniz terfi için gerekli olan adım başarılı olmuş bu deneyimlerden biri olabilir…

1- STRATEJİNİZDE BELİRGİN BİR DEĞİŞİKLİK YAPIN:

Şirketiniz belirli bir alana yönelmişse siz de hareketin olduğu o alanda yer alın. Amerika’nın en büyük kitap perakendecisi Barnes &Noble web sitesinin yöneticisi William Lynch’i CEO’luğa atadı. Çünkü şirket geleceğini dijital medya ve e-ticarette görüyor.

2- KRİTİK ÖNEME SAHİP BİR GÖREV ÜSTLENİN:

Şirketin en çok önem verdiği ve üzerinde durduğu sıcak projelere dahil olun. Bu ekipler içinde alacağınız görevler sizi daha görünür kılacak ve herkesten daha çabuk terfi olmanıza yardımcı olacaktır.

3- YÖNETİME SIKI SORULAR SORUN:

Steve Tobak genç bir mühendisken patronuna maaşına neden o kadar az zam aldığını sorduğunda üzerinde çalıştığı projenin öncelik sırasında sonlarda yer aldığın yanıtını almış. Bunun üzerine daha güncel bir proje ekibine katılan Tobak bunun kariyerini şekillendirmede çok yardımcı olduğunu belirtiyor.

4- BAĞLANTI KURABİLCEĞİNİZ BİR POZİSYONU TERCİH EDİN:

Tobak kariyerindeki en kritik terfii çalıştığı şirkette almadığını söylüyor. İş yaptıkları bir şirket tam da onun nitelilerine sahip birini aradığında Tobak hiç düşünmeden bu fırsatı değerlendirmiş.

5- BÜYÜK RESME BAKIN:

Eğer küçük düşünürseniz küçük kalırsınız. Büyük düşündüğünüzde, büyük resmi gördüğünüzde, şirketinizin nasıl bir rekabetçi ortamda olduğunu anladığınızda bu yönde fikirler geliştirebilir ve böylelikle yöneticileriniz tarafından fark edilirsiniz.

6- BÜYÜK BİR FİKİR ORTAYA ATIN:

Şirketinize büyük bir iş kazandıracak ya da maddi anlamda destek olacak bir fikir bulun. Gerekirse başınızı ortaya koyun ama fikri ortaya atın. Fikriniz işe yarasın yaramasın birileri tarafından fark edilecek ve ilgiyi üzerinize çekeceksiniz.

7- KULAKLARINIZLA DEĞİL, AKLINIZLA DİNLEYİN:

Hedeflerinize odaklanır ve insanlar konuştuğunda gerçek anlamda dinlerseniz daha önce gözünüzden kaçan fırsatlardan haberiniz olur. Diğer yandan acı acı çalan bir telefonu hiçbir zaman açmamazlık etmeyin.

8- DOST CANLISI, SAMİMİ, AÇIK VE ESNEK OLUN:

Bu bazı şeyleri sineye çekmek anlamına da geliyor. Fakat emin olun günümüzde çoğu insan böyle yapıyor. Tobak birçok fırsatın kendisine gelmesindeki en önemli etkenin insanların ondan hoşlanması ve kendi fikirlerine açık olduğunu düşünmesi olduğunu söylüyor.

9- MÜŞTERİYE YAKIN OLUN:

Bu her zaman söylenir ama gerçekten de iş hayatında önemli konulardan biri. Tobak pazarlama ve satış uzmanlığı yaptığı dönemlerde kariyer basamaklarını bilgi teknolojilerinde mühendis olduğu dönemlerden daha hızlı tırmandığını söylüyor.

10- SORUN YARATAN SİZ OLMAYIN:

Pireyi deve yapan, sürekli mızmızlanan ve ekibinden şikayet eden biri olmayın. Böyle insanlar etiketlenir ve gerçek bir sıkıntı yaşadığında pek fazla ciddiye alınmaz. Etrafınızdaki sıkıntılara çok fazla takılmamaya çalışın ve dikkatinizi sadece hedefinizdeki başarılara odaklayın.

ENGLISH

What do you do if you need to get promoted and that the only obstacle in front of me do you think is your boss. If you remove it your place of work while enjoying terfisinin Everyone count your head. Steve Tobak operating strategy consultant in Silicon Valley, “Now let us set aside these complaints,” he says. Believes that there is a magic formula for success in his career of 23 years Tobak takes their promotions Based on how a 10-item to-do list prepared. You expect the steps necessary to upgrade one of these experiences may have been successful …

1 – a material change in your strategy NOW:

Yönelmişse a specific area of your company that you are in that area take part in the movement. America’s largest book retailer Barnes & Noble, William Lynch CEO’luğa appointed administrator of the website. Because the company sees the future of digital media and e-commerce.

2 – Take a critically important DUTIES:

The company’s most important projects, including the hot and seems to be on. These teams will receive in the tasks you will make more visible and will help you get promoted more quickly than anyone else.

3 – MANAGEMENT QUESTIONS RIGIDITY PROBLEM:

Steve Tobak salaries of a young engineer, the boss asks why it takes so little hike in the end but you get the answer while working on the project have taken precedence. So the people participating in a project team to date is very helpful in shaping his career Tobak it says.

4 – CHOOSE YOUR CONNECTION KURABİLCEĞİNİZ THE POSITION:

Tobak career running promotions in the company not receiving the most critical, he says. They do business with a company that is precisely one of the calls from his nitelilerine Tobak evaluated this opportunity without thinking.

5 – SEE LARGE PAINTING:

If you think a small little happens. Great you think, when you see the big picture, how your company can develop ideas in this direction have understood that in a competitive environment and thus will be noticed by managers.

6 – OPINION OF A BIG MOVE:

Your company will save a great job of financial sense to support an idea or find. If necessary, put in your head, but throw out the idea. Your opinion will be noticed by someone avail yourself useful and interest upon you Look.

7 – ears NOT LISTEN AKLINIZLA:

Focus on your goals and truly listen to people say it is aware of the opportunities before escaping from your eye. On the other hand, do not açmamazlık bitterly that plays when a phone no.

8 – friendly, SINCERE, BE OPEN AND FLEXIBLE:

This means to put up with certain things. But make sure that most people are doing it today. The most important factor in receiving many opportunities Tobak he loves being him and the people who think that says it is open to their own opinion.

9 – THE CUSTOMER IS NEAR:

It is said that every time but one of the really important issues in business. Tobak marketing and sales expertise in information technology engineer, his periods of times more quickly climbed the career ladder, he says.

10 – Do not be YOU PROBLEM CREATOR:

Piraeus, the camel, do not be one of the constant whining and complaining team. Such people are not labeled and a true hardship you live much too seriously. Try to trip over a lot of distress around you and focus your attention not only of your destination and successes.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

 1. cd lerin son kullanım tarihi varmıdır.veya cizilme gibi durumlarda içerikte herhangi bir bozulma olurmu

 2. Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız. Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz. Mustafa Kemal ATATÜRK

 3. Bütün mesele, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır. Beethoven

 4. Ali bey en kısa zamanda cd kerinize ulaşıp kendimi bir programa almak için sabırsızlanıyorum.. iyilikler dilerm

 5. içimde çok yaratıcıyım.ama dışarıya çıkaramıyorum.bu cd ile bunu başarabilirim galiba.

 6. 2 tane kişisel gelişim kitabı okuyup “Girişimci” olanların Türk Ticaret Kanunu’ndan haberi var mıdır acaba?

 7. kararsızlığım yüzünden hiçbir işi doğru dürüst başaramıyorum bu da kendime olan güvenimi azaltıyor

 8. demo mp3 leri dinlediğimde bile tarifi zor bir rahatlama hissettim. alkol bağımlılığı

 9. İşte bir zor daha diyorum kendi kendime ; ama biliyorum ki bilinçaltımdaki yargıyı değiştirirsem rahatlıkla Matematik öğrenebilecek ve öğrendiklerimi uygulayabileceğim. para mp3

 10. tki edip etmeyeceğiyle ilgili şüphe taşıyorum. Telkinler herkeste etki gösteriyormu? Kesinlikle etki edeceği konusunda beni tatmin edici cevap verirseniz hemen sipariş vermek isterim. Hem de birden fazla ürünü. erkek ereksiyonu

 11. GÜLİZ İLSEL

  Bill Gates’ten Gençlere 11 Altın Öğüt – https://t.co/rY077DAF’ten-genclere-11-altin-ogut.html serinkanlı

 12. Ruh ikizi denen şey gerçekten de varmış bunu anladım önceden ne kadar olumsuz düşündüğümü ve insanlar için boş kaygılarda bulunduğumu anladım.Gerçekten çok yararlı oldu teşekkürler. lehçe nedir

 13. 10 Şey İçin Daima Zaman Ayır | Kişisel Gelişim https://t.co/Aywwu4oE okuma

 14. Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur… para

 15. Serkan bey, bilinçaltı nedir

 16. Ali bey en kısa zamanda cd kerinize ulaşıp kendimi bir programa almak için sabırsızlanıyorum.. iyilikler dilerm kişisel gelişim

 17. birkaç gündür dinliyorum kilo vermedim henüz ama hakikaten gevşediğimi hissediyorum çok harika bir duygu.bu kadarını beklemiyordum.kilo vereceğime de inanıyorum. erkekler nelerden hoşlanır

 18. parayı çekme konusu ilginç gerçekten.kişisel gelişim,sağlık konusunda bu frekansları anlarım da para konusunda nasıl bir faydası olur ki vikipedi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂